Důchodkyně přišla o 600 tisíc korun. Sedla si do auta k neznámému řidiči.

Důchodkyně přišla o 600 tisíc korun. Sedla si do auta k neznámému řidiči.
Autor: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
21 / 12 / 2014, 10:30

21.12.2014 / Naivita a důvěřivost se nevyplatila 81leté ženě z Prahy. Policie žádá veřejnost o spolupráci při pátrání.
Zdroj: Policie ČR

Od čtvrtého prosince prošetřují pražští kriminalisté událost, při které přišla seniorka  o 600 tisíc korun. Ty si totiž vybrala v bance v centru Prahy a potom odjela tramvají až k metru Strašnická. Tam se na chvíli posadila na lavičku poblíž stanoviště taxi, aby si odpočinula. Po cirka dvaceti minutách jí oslovil mladík s tím, že se zde stejně taxíku nedočká, a zda nechce odvézt.

Žena tuto nabídku přijala, a k "dobrodinci" do auta nastoupila. Její tašku, která obsahovala hotovost, a do které poškozená po cestě ještě nakoupila potraviny, jí mladík položil do zadní části vozu. Pak ji bez jakéhokoliv zádrhele dovezl, kam požadovala. Při vystupování jí navíc ještě gentlemansky pomohl z vozu.

Poté ale nastoupil do auta, nastartoval, a i s taškou plnou jídla a peněz odjel neznámo kam. Jelikož doposud provedené úkony nevedly k vypátrání zmiňovaného mladíka, prosí nyní kriminalisté o pomoc širokou veřejnost.

Pokud někdo poznáváte osobu zachycenou na záběrech bezpečnostní kamery, nebo dokonce snad víte, kde tento člověk bydlí, či pracuje, předejte prosím tyto informace kriminalistům prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Muž hledaný Policií ČR - Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Muž hledaný Policií ČR - Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Fotografie není v nejlepší kvalitě, nicméně přečtěte si náš článek Kamerové systémy nás sledují 24 hodin denně.

Zároveň je nutné zmínit, že i když kriminalisté momentálně tento případ prošetřují pro podezření z trestných činů krádež, a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, netvrdíme, že se mladík těchto deliktů dopustil. Vyvrátit tato podezření může především sám hledaný tím, že se i se zmiňovanou hotovostí dostaví na kteroukoliv policejní služebnu, nebo se přihlásí přímo kriminalistům čtvrtého policejního obvodu.

Psali jsme také:

Také se doma nezamykáte? Neděláte dobře....

Déle než hodinu znásilňoval útočník mladou ženu v Praze

Advent je tady - nebezpečí požáru vzrůstá. Jak rychle vzplane vánoční stromek?

Přepadení bezpečnostní agentury - policie žádá o pomoc

Dojde k dalšímu krvavému útoku ve škole? S největší pravděpodobností ano

Pátrání po uprchlém vězni

Oběti zločinu na území ČR a pátrání po osobách a věcech

Kde v ČR se musíte nejvíc bát o své zdraví, život i majetek

Nárůst krádeží vloupáním do rodinných domků, drogové, majetkové i hospodářské kriminality

V loňském roce došlo k nárůstu trestné činnosti

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace