Dukovany a Temelínem otřásá skandál s platy G4S

Dukovany a Temelínem otřásá skandál s platy G4S
27 / 06 / 2018, 18:30

V pondělí SM jako první uveřejnil dopis odborářů ostrahy jaderných elektráren. Odboráři generálního ředitele G4S varují před eskalací nespokojenosti pracovníků ostrahy s platy v bezpečnostní agentuře G4S.

Security magazínu generální ředitel G4S Peter Žipaj odepsal, že se k celé věci nebude vyjadřovat do konce výběrového řízení na ostrahu jaderných elektráren. O den později pro Parlamentní listy však už alespoň slíbil, že se s odboráři do konce července potká. Evidentně se však s odboráři nechce potkat do doby, než bude uzavřeno výběrové řízení na ostrahu elektráren. ,,V současné makroekonomické situaci nízké nezaměstnanosti a vysokého růstu mezd je pochopitelné, že se odbory snaží pro zaměstnance, které zastupují, vyjednat vyšší mzdy," sdělil pouze pro PL generální ředitel G4S, který před svou řídící pozicí v této firmě působil například ve společnosti Sodexo.

psali jsme: Odboráři důrazně varují: Nízké platy strážců G4S v jaderných elektrárnách ohrožují samotnou bezpečnost Temelína i Dukovan

Zdroj SM, od kterého naše redakce získala dopis odborářů, k věci uvedl: ,,Náš ředitel vůbec nechápe realitu. My jsme dokopali vedení našich odborů, aby se jednalo o zvýšení platů ze dvou důvodů. Jednak je současná situace neúnosná, a pokud se nevyřeší rychle, odejde několik lidí, na kterých ta ochranka stojí. A druhak víme, že pokud naše vedení nedonutíme k zvednutí platů před ukončením toho výběrka, tak to zvednutí mezd bude malé a vedení se bude vymlouvat, že už se tím nic neudělá”.

Security magazín se s otázkami, které české vedeni G4S odmítlo komentovat, obrátilo přímo na nadnárodní centrálu této firmy, která je jednou z největších bezpečnostních agentur na světě. O vývoji v G4S budeme dále informovat.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace