Důstojník americké armády podal žalobu na prezidenta Obamu

Důstojník americké armády podal žalobu na prezidenta Obamu
06 / 05 / 2016, 14:45

Americký voják Nathan Michael Smith podal žalobu na prezidenta USA Baracka Obamu kvůli tomu, že prý vyhlášením války proti IS porušil americké zákony.

28 letý kapitán Smith, který je nasazen v Kuvajtu, prohlásil, že sice podporuje boj proti této teroristické organizaci a pokládá ji za „armádu řezníků", ale je přesvědčen, že americký prezident překročil svoje pravomoci, protože nečekal na nezbytné svolení od amerického Kongresu. Zdroj: npr.org

Smith tvrdí, že pokračující vojenská akce USA v Sýrii porušuje zákon o použití válečné síly z roku 1973

Obama už dříve prohlašoval, že kampaň proti Islámskému státu probíhá na základě kongresem schváleného dokumentu o boji se skupinou Al-Káida, který byl schválen po teroristických činech 11. září roku 2001. Kritici tvrdí, že nynější operace přesahuje rámec tohoto povolení.

Prezidentova kancelář žádala Kongres o schválení nového povolení k používání vojenské síly proti IS, zákonodárci ale na tuto žádost nijak nereagovali. Přitom ale schválili vyčlenění prostředků na boj s ozbrojenci. 

Smith podal žalobu ve středu u okresního soudu ve Washingtonu. 

Zdroj: cz.sputniknews.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace