Dva americké bombardéry přeletěly nad sporným jihočínským mořem. Čína zuří

Dva americké bombardéry přeletěly nad sporným jihočínským mořem. Čína zuří
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: B-1B Lancer
07 / 07 / 2017, 15:00

Dva americké bombardéry přeletěly nad spornou oblastí Jihočínského moře.

Číně se nelíbí, že americké bombardéry B-1B Lancer ,,provokovaly" nad sporným regionem, protože si zde dlouhodobě staví umělé ostrovy, jež pak militarizuje.

Americké bombardéry B-1B Lancer odstartovaly ráno v pátek z Guamu a provedly přelet nad Jihočínským mořem. Ještě předtím se bombardéry zúčastnily společného japonsko - amerického nočního cvičení v Jihočínském moři, což bylo vůbec poprvé mezi těmito dvěma zeměmi.

Čínské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že rezolutně odmítá takové kroky USA i ostatních zemí, které podle něho kryjí ,,volné" přelety nad Jihočínským mořem pod pláštíkem neomezené svobody. Podle Číny přelet amerických bombardérů ohrožuje bezpečnost sporné oblasti, jehož jednotlivé části si nárokuje kromě Číny několik zemí jako například Filipíny, Malajsie, Brunej či Vietnam.

Napětí se znovu přiostřilo poté, co v květnu USA vyslaly do Jihočínského moře svou válečnou loď USS William P. Lawrence. Incident se navíc odehrál v době, kdy se obě strany mají potkat na summitu G20 v Hamburku. Očekává se, že vzájemné debaty se odehrají ve značně napjaté atmosféře.

psali jsme:

USA vyslaly do sporného Jihočínského moře útočný oddíl plavidel

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace