Dva britští džihádisté odsouzeni k doživotnímu trestu. Chtěli střílet policisty a vojáky

Dva britští džihádisté odsouzeni k doživotnímu trestu. Chtěli střílet policisty a vojáky
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: islamisté
23 / 04 / 2016, 14:30

Soud odsoudil k doživotním trestům dva britské džihádisty za to, že plánovali rozsáhlý teror.

Velká Británie si připsala významný úspěch v potírání radikálních islamistů. Soud odsoudil dva džihádisty napojené na Islámský stát k doživotnímu trestu. Student medicíny Tarik Hassan a jeho komplic, student fyziky Suhaib Majeed, plánovali zosnovat v Londýně teror střílením na policisty, vojáky a nevinné civilisty. Další dva jejich spolupracovníci, kteří jim měli obstarat zbraně, byli nakonec zbaveni obvinění z teroru.

Hassan, známý též jako ,,chirurg", pocházející z rodiny saudského diplomata, se přidal k Islámskému státu v roce 2014 potom, co navštívil Sýrii. Měl vést skupinu, jež měla rozsévat teror v Londýně za přímé finanční podpory IS, která vše ze Sýrie ,,režírovala".

Hassan měl vytipovat vhodné cíle na provedení zamýšleného spiknutí. Měly jimi být policejní stanice vojenské objekty či kasárny, kde by se zdržovala vysoká koncentrace lidí. Majeed byl soudem shledán vinným z konspirace a zosnování vražd a příprav teroristických činů.

Dva další komplicové Hassana a Majeeda, rodilí Britové Nyall Hamlett a Nathan Cuffy, byli sice zbaveni obvinění z terorismu, ale za nelegální obstarání a držení zbraně a pomoc teroristům je soud poslal na šest a půl let, respektive 11 let do vězení.

Včera byli soudem v Düsseldorfu také odsouzeni dva další džihádisté ze Severního Porýní-Vestfálska k několikaletým trestům odnětí svobody za členství v organizaci Islámský stát a přípravu násilných útoků.

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku