Tři muži se zastali muslimek ve vlaku, kterým vyhrožoval útočník s nožem. Dva z nich to stálo život

Tři muži se zastali muslimek ve vlaku, kterým vyhrožoval útočník s nožem. Dva z nich to stálo život
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: útok nožem
29 / 05 / 2017, 10:00

Tři muži se v příměstském vlaku zastali dvou muslimek, které obtěžoval pětatřicetiletý muž. Ten následně ubodal dva z nich. Incident se stal v příměstském vlaku v americkém Portlandu.

Jeremy Christian podle svědků incidentu verbálně urážel dvě muslimky. Jedna z nich měla mít na sobě hidžáb. Na ženy  s nožem v ruce křičel, že by všichni muslimové měli zemřít, protože stále zabíjejí křesťany. 

Tři muži se podle deníku Telegraph žen zastali a měli Christianovi říct, aby svého chování nechal. Ten však na všechny zaútočil a dva z nich brutálně ubodal nožem. Jeden muž zemřel na místě, druhý pak na vážná bodná zranění později v nemocnici, třetí není v ohrožení života. Útočníka, který byl v minulosti trestaný kvůli loupeži a únosu, policie posléze zadržela.

Dvě ženy, na něž Christian verbálně útočil, z místa činu v šoku utekly. Policie je žádá, aby se přihlásily kvůli výpovědi.

Rada americko-islámských vztahů tyto vraždy odsoudila a apelovala na amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby se veřejně vymezil vůči narůstající islamofobii, která je podle ní na vzestupu.

 

psali jsme:

Pět pakistánských muslimů, kteří zaživa spálili negramotný křesťanský pár v sušící peci, bylo odsouzeno k trestu smrti

 

Zdroj: telegraph.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.