Dva piloti zahynuli během havárie helikoptéry AH-64D Apache

Dva piloti zahynuli během havárie helikoptéry AH-64D Apache
Autor fotografie: US Army|Popisek: Ilustrační foto AH-64D
03 / 12 / 2015, 14:00

K havárii došlo během rutinního tréninku včera v podvečer asi 20 kilometrů od Fort Cambell okolo 19 hodin.

Havárii a smrt obou pilotů potvrdil tiskový mluvčí základny ve Fort Campbell, Major Allen Hill a upřesnil, že se jednalo o členy 101. Combat Avation Brigade.

Helikoptéra byla nalezena v hospodářské oblasti Montgomery, zatím nebyla stanovena příčina nehody, kterou vyšetřuje americká armáda. Podle oficiálních zdrojů ležel Apache v korytě řeky a když byl objeven ještě hořel.

Jména obou pilotů jsou držena v tajnosti, dokud nebudou oznámena příbuzným.

Za poslední měsíc je to třetí smrtelná havárie amerických helikoptér – 24.11. havaroval UH-60 Black Hawk ve Fort Hood, kde zemřeli 4 členové posádky a 23.11. se zabili dva piloti během havárie vojenského vrtulníku v Jižní Koreji.

Zdroj: The Tennessean

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.