Dva pirátské přešlapy: ,,těžař" Vymazal a kající se Pikal

Dva pirátské přešlapy: ,,těžař&quote; Vymazal a kající se Pikal
30 / 05 / 2018, 09:00

Pirátská strana je tak trochu ,,přírodní úkaz" na tuzemské politické scéně, což nemusí být nutně myšleno v negativním slova smyslu. V minulém týdnu se však dopustila dvou přešlapů, nad kterým zůstává poněkud rozum stát.

Poslanec Tomáš Vymazal loni v poslaneckém bytě těžil kryptoměny, přičemž se poněkud kuriózně hájil tím, že si chtěl pouze zatopit, protože byt byl studený. Jiný poslanec Pirátů Vojtěch Pikal si sype popel na hlavu za to, že větší část poslaneckého klubu Pirátů podpořila na vyznamenání normalizačního básníka a zapáleného komunisty Karla Sýse. Pikal se snažil narychlo vše zachránit tím, že vzal vinu na sebe, což ovšem Pirátům ve výsledku už nepomohlo.

psali jsme: Doplaví se Piráti až do Poslanecké sněmovny?

Tyto dva přešlapy jakoby Piráty charakterizovaly - chtějí se chovat odlišně, neotřele, ale možná až příliš, a to je ve finále řadí nikoliv po bok současného politického establishmentu, proti němuž se před parlamentními volbami vymezovali, ale spíše do poslaneckého kabinetu kuriozit.

V jednom ze svých předvolebních komentářů jsem vyjádřil naději, že Piráti mohou představovat nový vítr ve Sněmovně, tolik potřebnou novou krev, která by okysličila prostředí ve strnulém parlamentu. Více než půl roku od jejich skončení však Piráti ,,bodují" pouze svoláváním kulatých stolů, komisí a chtějí být někdy za každou cenu mediátorem všech problémů, které se v poslední době nakupily v parlamentu. Mám tak spíše pocit, že Piráti občas zkouší, kde je hranice ,,nevědomé směšnosti", která plynule přechází do veřejné ostudy.

psali jsme: Lex ČEZ: Piráti mimoděk požadují zveřejnění Vašich smluv na dodávku energií

Účty se však budou skládat až na konci volebního období, Piráti tak mají ještě dostatek času se předvést v pozitivnějším světle.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace