Dva symboly a dva rozdílné postoje k bezpečnosti.

Dva symboly a dva rozdílné postoje k bezpečnosti.
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Vlevo: Papež František před mešitou v Bangui. Vpravo: Prezidenti Obama a Hollande v Paříži
01 / 12 / 2015, 08:00

Prezident Obama uctil památku obětí v Paříži a v ten samý den papež František navštívil mešitu v africké Bangui. Jeden v noci, bez veřejnosti, druhý ve dne a přímo mezi věřícími muslimy i křesťany.

Americký prezident Barack Obama, který se v Paříži účastní summitu OSN o klimatu, uctil v noci na pondělí památku obětí nedávných teroristických útoků. K improvizovanému pomníku u hudebního klubu Bataclan dorazil z bezpečnostních důvodů uprostřed noci, i tak však místo policie uzavřela a hlídala z vrtulníků.


Papež František v pondělí ve Středoafrické republice navštívil hlavní mešitu v metropoli Bangui. Muslimská svatyně Koudoukou přitom leží ve čtvrti, která je z bezpečnostního hlediska považována za rizikovou, uvedla agentura AFP. Podle komentářů tak papež učinil další krok ve své snaze o usmíření v zemi, kde po převratu v roce 2013 zuří občanská válka mezi většinovými křesťany a menšinovými muslimy. Hlava katolické církve pozdravila pět místních imámů, kteří ji doprovodili k pódiu v objektu mešity, kde proběhl krátký obřad. Františkovu bezpečnost v Bangui zajišťovaly tisícovky příslušníků nejen místní policie, ale i mírových sil OSN a francouzské armády. Papež byl v zemi vítán s nadšením.


Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace