Dva turisté zahynuli při explozi trajektu u ostrova Bali

Dva turisté zahynuli při explozi trajektu u ostrova Bali
Autor: Flickr.com|Popisek: trajekt
15 / 09 / 2016, 14:15

Dva turisté přišli o život při výbuchu trajektu, který převážel cestující mezi ostrovy Bali a Lombok. Dalších 18 lidí bylo zraněno. Potvrdil to balijský mluvčí policie Made Sudana. Policie šetří událost jako nehodu, nikoliv jako teroristický útok.

Na přepravní lodi došlo k výbuchu, když byla asi 200 metrů od břehu. Na palubě trajektu bylo v momentě exploze 35 lidí a čtyřčlenná posádka.

Podle agentury AP zemřela při výbuchu jedna žena německé národnosti, další národnost oběti, která měla být buď rakouské či nizozemské národnosti, potvrzena nebyla. 

Agentura AAP citovala místního policejního šéfa Sugenga Sudarsa, který řekl, že příčinou smrti jednoho pasažéra byly trosky přepravní lodě, které mu po explozi způsobila zranění neslučitelné se životem. Zranění turisté pocházejí z Portugalska, Německa, Austrálie, Jižní Koreje a Velké Británie.

Příčiny exploze trajektu se šetří. Policie zatím nedůvěřuje verzi, která hovoří, že za výbuch mohla bomba na palubě.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace