Dva útočníci zastřelili v basilejské kavárně dva hosty, dalšího těžce zranili

Dva útočníci zastřelili v basilejské kavárně dva hosty, dalšího těžce zranili
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: střelba
10 / 03 / 2017, 12:30

Ve švýcarské Basileji byli neznámými útočníky zabiti v kavárně dva hosté.

Dva ozbrojení muži vtrhli ve čtvrtek večer do kavárny ve švýcarské Basileji a a zastřelili dva hosty. Dalšího těžce zranila. Policie intenzivně pátrá po pachatelích.

Motiv činu zatím není známý, prokuratura však vyloučila, že by šlo o teroristický čin a spíš se přiklání k tomu, že se jednalo o místní incident či vyřizování účtů.

Čtěte také: VIDEO:Další střelba v Mexiku: Patnáctiletý teenager postřelil čtyři lidi, pak zabil sebe

Podle svědků incidentu vešli dva ozbrojení muži včera do kavárny ,,Café 56" asi ve 20:15 a ihned začali na sedící hosty pálit z pistole. Dva hosté zemřeli na místě, třetí bojuje v nemocnici o život.

Oba útočníci z místa činu utekli směrem k nádraží a policie po nich pátrá. Je ale možné, že už opustili Švýcarsko, protože Basilej leží v blízkosti hranic s Německem i Francií.

psali jsme:

VIDEO: Střelba ve Finsku: Útočník s loveckou puškou zabil starostku a dvě další ženy

Střelba před slavným Louvrem: Voják zneškodnil útočníka, který chtěl vtrhnout s mačetou do muzea

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.