Dva zastřelení ve švédské restauraci. Útočníci s kalašnikovy si vyřizovali účty

Dva zastřelení ve švédské restauraci. Útočníci s kalašnikovy si vyřizovali účty
Autor fotografie: www.svt.se|Popisek: Dva zastřelení ve švédské restauraci. Útočníci s kalašnikovy si vyřizovali účty
19 / 03 / 2015, 08:15

Počet obětí není konečný. Nebyl to teroristický útok, uvedla švédská policie.

V noci na dnešek vstoupili do restaurace "Var Krog & Bar" v Göteborgu dva muži s kalašnikovy a začali střílet po hostech. 

"Není tu naprosto nic, co by naznačovalo terorismus," ujistila policejní mluvčí Ulla Brehmová. Žádné podrobnosti o případných podezřelých neuvedla, nicméně upozornila, že střelba se odehrála ve čtvrti známé násilím mezi gangy. Na spekulace o motivech je ještě brzy, nicméně jsou podle mluvčí náznaky, že opět šlo o vyřizování účtů mezi zločinci (zdroj: tyden.cz).

Zdroj YouTube, Hallo Fj

Záběry veřejnoprávní švédské televize jsou zde.

Zdroj: zeit.de

Psali jsme také:

BMW X5 Security Plus: vydrží i zásah Kalašnikovem

Test střelbou samopalem na mercedes

Kalašnikov vyhrál konkurs na nový ruský samopal – bude to AK-12

AK-47 Made in USA

V USA nabízejí 3D tiskárnu na poloautomatickou pušku

Křižácké tažení za zákaz držení zbraní obyvatel EU

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.