Dvacet britských teenagerů napadlo dva Poláky. Jeden z nich na následky útoku zemřel

Dvacet britských teenagerů napadlo dva Poláky. Jeden z nich na následky útoku zemřel
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), DAVID HOLT|Popisek: Ilustrační foto
31 / 08 / 2016, 07:00

Britské město Harlow bylo svědkem v sobotu v noci brutálního napadení dvou Poláků, v jehož důsledku jeden z nich v pondělí zemřel. Policie dosud zadržela šest podezřelých teenagerů, po zbylých pátrá. Případ vyšetřuje jako zločin z nenávisti.

Podle policie si vyhlédl v sobotu pozdě večer gang asi dvaceti teenagerů, chlapců i děvčat, dva Poláky, kteří právě jedli před bistrem. Následně je začali slovně urážet a vzápětí na ně zaútočili i fyzicky.

Oba muže nechali ležet v bezvědomí na zemi. Mladší z Poláků, Arkadiusz Jowik, podlehl vážným zraněním hlavy, starší muž ve věku 43 let utrpěl zlomeniny rukou a zranění břicha.

Policii se podařilo rychle zatknout šest podezřelých teenagerů, jednoho ve věku 15 let, druhého o rok staršího. Ve vazbě však zůstávájí jen dva ze zadržených, další čtyři byli propuštěni na kauci. Po ostatních útočnících policie dál intenzivně pátrá.

Bratr zavražděného Radek k případu řekl, že mu policie sdělila, že byl jeho bratr napaden proto, že ho gang mladistvých slyšel hovořit s přáteli polsky. Prý to byl hlavní důvod, proč skupina teenagerů na Arkadiusze zaútočila.

Parta mladistvých útočníků je prý místním prodejcům dobře známá. Většina z teenagerů je prý drogově závislá a nahodile útočí na každého, kdo ,,jim přijde do cesty".

Vražda v Harlow je pomyslným vyvrcholením nenávistné kampaně, kdy jsou zejména Poláci, ale i další cizinci vystaveni po brexitu urážkám a v některých případech i fyzickým útokům. 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), DAVID HOLT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace