Dvě milenky zastřelil, třetí chtěl umlátit kladivem, ale přežila. Děsivý případ Jindřicha Bažanta, syna z bohaté rodiny

Dvě milenky zastřelil, třetí chtěl umlátit kladivem, ale přežila. Děsivý případ Jindřicha Bažanta, syna z bohaté rodiny
Popisek: Jindřich Bažant
31 / 01 / 2018, 18:00

Mít tři milenky najednou, které se ještě vzájemně znají, to nemohlo skončit jinak než tragicky. Jindřich Bažant, syn zámožných rodičů z Kutné hory se ze svého snu probudil se zakrváceným kladivem nad bezvládným tělem své třetí milenky. V tu dobu už předchozí dvě byly mrtvé.

S prvním děvčetem se zlosyn Bažant seznámil v roce 1925 v domě svých rodičů. Dívka se jmenovala Marie Šafaříková a byla jeho sestřenicí, kterou poslali její rodiče k příbuzným do Kutné Hory na zkušenou.

Jejich důvěrná známost nezůstala utajena, věděli o ní rodiče a samozřejmě jejich lásce nepřáli. A to ještě nevěděli všechno. Kromě Šafaříkové měl Bažant od roku 1922 známost s prodavačkou u jeho otce Josefínou Pavelkovou.

psali jsme: Nejhledanější žena světa: USA zdvojnásobily odměnu na dopadení aktivistky Deborah Chesimardové

Později Bažant (34) vypověděl, že Marii Šafaříkovou měl prý rád upřímně, jako budoucí svoji ženu, ale k prodavačce Pavelkové choval pouze lásku přátelskou. Stejnou lásku choval také ke služce jeho rodičů Boženě Říhové, která ho později obvinila s toho, že ji nakazil pohlavní chorobou, čímž dala události do pohybu.

Protože slíbil Bažant sňatek všem třem a bylo jasné, že soud s „nakaženou“ Boženou nevyhraje, nezbylo mu, než vymyslet ďábelský plán. Na jeho konci měl být on, Jindřich Bažant, svobodný a bez závazků. Jeho tři milenky měly zmizet beze stopy.

Jeho první obětí stala se nejprve Marie Šafaříková, kterou prý údajně jako jedinou opravdu miloval. Tu přesvědčil, že spáchají společně sebevraždu. Předtím ale ještě pojedou na výlet.

Odjeli spolu vlakem na Slovensko do Trenčanských Teplic. Odtud Bažant tajně poslal doporučený dopis své druhé milence prodavačce Josefíně Pavelkové. Prý že po ní touží, ať za ním rychle přijede do Trenčianských Teplic na nádraží.

psali jsme: Čtyřnásobný americký vrah se oběsil ve vězení ve Valdicích. Policie má podezření, že v tom mohou mít prsty dozorci

Pak odjel Bažant se svou první milenkou Marií Šafaříkovou do Štrby, kde chodili po horách a trhali kvítí. Tak spolu trávili romantické chvíle, až se přiblížil den, kdy měla na nádraží v Trenčianských Teplicích dorazit Bažantova druhá milenka. Musel konat rychle.

Zastřelil Marii Šafaříkovou na výletě několika náboji browningu, vypálenými těsně u její u hlavy. Pak její mrtvolu svlékl, polil ji lihem a zapálil. Oběť pak zavalil 80 kg těžkým balvanem a třemi jinými velkými kameny.

Následujícího dne se Bažant setkal na nádraží v Trenčanských Teplicích s Josefínou Pavelkovou. Oznámil jí, že je Marie Šafaříková mrtvá a nic už nestojí v cestě jejich lásce. Pak se ubytovali v hotelu, kde se zapsal jako „Jindřich Bažant s manželkou“.

Po dvoudenním pobytu se vydali na výlet k řece Váh. Tam ji Bažant zastřelil, zohavil obličej a hodil do vody. Vylovena byla náhodou rybáři až po roce, když její tělo uvízlo v rákosí.

Po odklizení obou zmíněných milenek zbývala zlosynovi ještě jedna „láska“: služka Říhová. Za Boženou Říhovou jel do vesnice Kolna, kde v tu dobu bydlela. Říhová sloužila v domácnosti Bažantových sloužila od podzimu 1923 do července roku 1924. Důvěrné styky s ní zapředl brzy po jejím nastoupení a záhy po něm žádala 5000 Kč odškodného za přenesenou chorobu.

Cestou ze Slovenska vyrobil Bažant ve vlaku několik plakátů. Upozorňoval na nich mládence z okolí Kolné, aby se „chránili Boženy Říhové jako prašivého psa, že je nakažena, že to je vlastně zvíře v podobě ženy“.

Říhovou Bažant překvapil u vsi, pohádal se s ní a pak střelil ji zezadu do hlavy a do stehna. Kladivem jí pak zasadil do hlavy několik ran tak prudkých, že se topůrko přerazilo. Tělo pak poli benzínem a zapálil…

Je to neuvěřitelné, ale Říhová jeho útok přežila. Od ran kladivem sice měla až do své přirozené smrti v hlavě píchání, cítila otupělost smyslů, měla strašidelné sny a popálenina na rameni jí působila bolesti. V dásni měla zbytek náboje.

psali jsme: Spoutal policisty, ukradl jim zbraň i legitimaci. Jak vrah a útěkář Ladislav Winkelbauer přelstil eskortu

Po zatčení Bažant předstíral, že se jmenuje Hegr a je choromyslný chluchoněmý. Nakonec ho dostali lstí. Vyšetřovatel přišel do jeho cely a zvolal: „Bažant!“ Na to Bažant seskočil z kavalce, čímž prozradil, že není Hegr a slyší.

Nakonec se přiznal s tím, že je mu líto pozůstalých. „Jednal jsem bez zdravého rozumu a myslel jsem, že jednám šlechetně,“ uvedl. Jindřich Bažant byl oběšen V červnu roku 1927.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku