Dvě stíhačky amerických mariňáků kolidovaly u San Diega

Dvě stíhačky amerických mariňáků kolidovaly u San Diega
Autor: US Marines|Popisek: Ilustrační foto F-18
10 / 11 / 2016, 12:00

Ke kolizi došlo nedaleko San Diega nad Pacifikem.

Oba piloti jsou podle vojenských úředníků v bezpečí poté, co jeden přistál na nedaleké základně a druhý se kataputoval nad mořem. Stroje F / A-18 Hornet se srazily během denní tréninkové mise nad oceánem.

Jeden pilot byl schopen přistát v blízkosti letecké základny Naval Air Station North Island. Druhý pilot se katapultoval a vyslal nouzový signál. Byl zachráněn z chladných vod necelou hodinu po havárii, podle zpráv americké námořní pěchoty .

Oba piloti byli převezeni do zdravotnických zařízení na pozorování. Příčina havárie je předmětem šetření. Stroje patří do 3. Marine Aircraft Wing v San Diegu.

Jedná se o další havárii stíhače tohoto typu, po havárii z 25. října, kdy havaroval další F / A-18 Hornet v kalifornské poušti. Pilot se katapultoval bez zranění předtím, než se jeho stroj rozbil o zem poblíž Centra námořní pěchoty v Twentynine Palms, rozlehlé základny na východ od Los Angeles. V červenci během havárie dalšího Hornetu zemřel pilot.

Zdroj: abc News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace