Dvě třetiny Britů si myslí, že uprchlíky nelze úspěšně integrovat

Dvě třetiny Britů si myslí, že uprchlíky nelze úspěšně integrovat
Autor fotografie: Pixabay
01 / 11 / 2016, 16:45

Téměř dvě třetiny britských občanů věří, že přistěhovalce nelze úspěšně integrovat do společnosti.

Vyplývá to z posledního průzkumu veřejného mínění YouGov, který zveřejnil britský server dailymail.co.ukV průzkumu provedeném začátkem října odpovědělo 58 procent respondentů, že přistěhovalce nelze úspěšně integrovat do britské společnosti.  Tento názor zastávají spíše respondenti ve středním věku. Naopak 47 procent ve věku mezi 18 a 24 roky se domnívá, že se migranti integrují dobře. To si ale myslí jen 19 procent dotázaných starších 65 let. 

Průzkum si nechala zpracovat charitativní organizace The Challenge, která se zabývá integrací uprchlíků a chtěla průzkumem zjistit, zda se vládě podařilo podpořit integrační procesy ve společnosti. Neuspokojivé výsledky průzkumu již vedly ke kritice ministrů britské vlády, kteří prý nedostatečně podporují lepší integraci menšin. Vláda je rovněž "neschopná" při prosazování a obhajobě programů určených pro boj s radikalismem a toleruje vznik oblastí a zón, kde jsou pouze muslimové. 

Odmítání dalších přistěhovalců vzrostlo na 79 procent u těch, kteří hlasovali pro Brexit a naopak podpora přistěhovalectví poklesla na 38 procent u těch, kteří chtěli zůstat v EU. 

84 procent voličů UKIP  a 72 procent konzervativních voličů se domnívá, že se přistěhovalci nemohou dobře integrovat, ve srovnání se 47 procenty příznivců labouristické strany. Více než třetina dotázaných si myslí, že by měla britská vláda dělat více pro to, aby přistěhovalcům  pomohla začlenit se do britské společnosti.

Tagy článku