Dvě třetiny Britů si myslí, že uprchlíky nelze úspěšně integrovat

Dvě třetiny Britů si myslí, že uprchlíky nelze úspěšně integrovat
Autor: Pixabay
01 / 11 / 2016, 16:45

Téměř dvě třetiny britských občanů věří, že přistěhovalce nelze úspěšně integrovat do společnosti.

Vyplývá to z posledního průzkumu veřejného mínění YouGov, který zveřejnil britský server dailymail.co.ukV průzkumu provedeném začátkem října odpovědělo 58 procent respondentů, že přistěhovalce nelze úspěšně integrovat do britské společnosti.  Tento názor zastávají spíše respondenti ve středním věku. Naopak 47 procent ve věku mezi 18 a 24 roky se domnívá, že se migranti integrují dobře. To si ale myslí jen 19 procent dotázaných starších 65 let. 

Průzkum si nechala zpracovat charitativní organizace The Challenge, která se zabývá integrací uprchlíků a chtěla průzkumem zjistit, zda se vládě podařilo podpořit integrační procesy ve společnosti. Neuspokojivé výsledky průzkumu již vedly ke kritice ministrů britské vlády, kteří prý nedostatečně podporují lepší integraci menšin. Vláda je rovněž "neschopná" při prosazování a obhajobě programů určených pro boj s radikalismem a toleruje vznik oblastí a zón, kde jsou pouze muslimové. 

Odmítání dalších přistěhovalců vzrostlo na 79 procent u těch, kteří hlasovali pro Brexit a naopak podpora přistěhovalectví poklesla na 38 procent u těch, kteří chtěli zůstat v EU. 

84 procent voličů UKIP  a 72 procent konzervativních voličů se domnívá, že se přistěhovalci nemohou dobře integrovat, ve srovnání se 47 procenty příznivců labouristické strany. Více než třetina dotázaných si myslí, že by měla britská vláda dělat více pro to, aby přistěhovalcům  pomohla začlenit se do britské společnosti.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace