Dvě ženy z Kataru okradeny o 5 miliónů eur na silnici poblíž Paříže

Dvě ženy z Kataru okradeny o 5 miliónů eur na silnici poblíž Paříže
Autor: Bentley Media|Popisek: Ilustrační obrázek
22 / 11 / 2016, 14:30

Maskovaní muži okradli dvě katarské ženy a jejich řidiče na dálnici severně od Paříže o cennosti v hodnotě 5 miliónů eur.

Sestry v pondělí večer opustily letiště Le Bourget v pondělí večer ve svém voze Bentley, ale útočníci je donutili sjet ze silnice a použili proti posádce luxusního vozu slzný plyn.

"Vše ve vozidle - šperky, oblečení, zavazadla" bylo ukradeno, sdělil policejní zdroj agentuře AFP.

Dva roky zpátky byl ve stejné oblasti okraden saúdský princ. Přitom letiště Le Bourget se označuje jako prémiové evropské letiště.

Zdroj, který podal informaci do francouzské televizní stanice BFMTV řekl, že Bentley katarských sester byl přinucen zastavit u čerpací stanice. Na tento úsek dálnice se zaměřily zločinci, kteří útočí na luxusní vozy nebo movitě vypadající cizince uvízlé v dopravní zácpě.

Minulý měsíc byla přímo v centru Paříže v luxusním apartmánu okradena o šperky za 6 miliónů eur americká hvězdička Kim Kardashian.

Francouzská vláda začátkem tohoto měsíce oznámila uvolnění speciálních finančních zdrojů pro turistický průmysl a slíbila instalovat více dohledových kamer v oblastech hlavního města, postižených zloději.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace