Dvojice z Mississippi plánovala svatební cestu za teroristy z IS

Dvojice z Mississippi plánovala svatební cestu za teroristy z IS
12 / 08 / 2015, 11:45

Netradiční líbánky, nebo spíše zástěrku svých skutečných úmyslů, si naplánovali mladí milenci z Mississippi. Na svatební cestu se rozhodli vydat do Sýrie, aby se přidali k džihádistům z IS.

Jaelyn Delshaun Young (20) a Muhammad Oda Dakhlalla (22) z Mississippi se rozhodli přidat na stranu teroristů IS v Sýrii. Jako zástěrka mělo sloužit to, že mladá dvojice, která plánovala svatbu, vyrazí na svatební cestu do Evropy. Plány jim ale zkazilo to, že si místo s džihádisty několik měsíců dopisovali s tajným agentem FBI. Dvojice byla zatčena minulý víkend na letišti a je obviněna ze spolupráce s IS.

“Náš příběh bude, že jsme novomanželé na líbánkách,“ napsala podle obžaloby Young.

Mladí lidé komunikovali s teroristickou organizací přes sociální média a jejich korespondence je součástí obžaloby. Dvojice například popisovala džihádistům  své dovednosti a chtěla vědět, v čem bude moci být teroristům nápomocná. „Jsem dobrý na počítače, vzdělávání a média,“ napsal Dakhala. Zatímco mladá žena zdůraznila své schopnosti v oblasti matematiky a chemie a vyjádřila ochotu pomáhat ve zdravotnictví.

Mladí milenci podle zpráv prý působili nadšeně a těšili se na svůj nový domov. Dokonce prý schválili červencový útok na vojenské základny v Tennessee, při kterém zemřeli čtyři mariňáci a jeden námořník.

„Počet podporovatelů roste,“ vyjádřila se prý Young v jedné ze zpráv.

Nejzajímavější je ale asi ta část, kdy dvojice těsně před odletem píše, že bude snadné projít bezpečnostními kontrolami na letišti v Mississippi:

„Poletíme přímo. Žijeme v městečku s velice malým letištěm, které nemá příliš, jestli vůbec nějaké, zabezpečení… To je jedna ze slabin USA – letiště na malých městech má nízké finance a méně vzdělané zaměstnance, takže je snadnější se přes ně dostat.“

Minulý týden si mladí lidé koupili lístky do Istanbulu, na letišti už na ně ale čekala policie.

Dvojice studovala na univerzitě a jednalo se na první pohled o normální studenty. Podle informací je muž synem místního imáma a Young je dcerou policejního důstojníka, který nedávno konvertoval k islámu. Rodinní příslušníci se zatím k zatčení svých dětí nevyjádřili.

Zdroj: CNN

Tagy článku