DXC Technology dělá další krok k digitální budoucnosti. Dokončila převzetí společnosti Luxoft

DXC Technology dělá další krok k digitální budoucnosti. Dokončila převzetí společnosti Luxoft
16 / 09 / 2019, 07:30

Samořiditelné automobily a systémy autonomního řízení nebo digitální transformace v oboru energetiky či finančnictví dostává nový impulz. DXC Technology oznámila dokončení akvizice společnosti Luxoft Holding, Inc., která patří ke světové špičce v oblasti digitální strategie a řešení pro digitální platformy v celé řadě odvětví. Velmi silnou pozici má zejména v automobilovém průmyslu, kde vyvíjí a dodává například řešení pro zpracování dat z radarů a dalších senzorů umístěných na autonomních automobilech, ale i navigaci, digitální kokpit a mnoho dalšího. Digitální platforma WebOS Auto byla v květnu letošního roku zařazena mezi finalisty TU-Automotive Award v kategorii nejlepší produkt nebo služba pro oblast mobility.

Převzetí společnosti Luxoft bylo dokončeno 7. ledna letošního roku, k definitivnímu schválení celé akvizice příslušnými orgány došlo 11. července 2019. Společnost Luxoft, která byla obchodovaná na newyorské burze (LXFT), je nyní plně vlastněna DXC Technology. V jejím čele zůstává i nadále dosavadní ředitel Dimitrij Lošinin, který bude podléhat přímo Mikeovi Lawriemu, předsedovi představenstva a CEO DXC Technology. Tým společnosti DXC tak posílí více než 13 tisíc konzultantů a vývojářů s rozsáhlými zkušenostmi v poskytování řešení pro digitální platformy napříč celou řadou oborů, kteří působí téměř po celém světě – od severní Ameriky, přes Evropu, až po Asii a Tichomoří.

Se společností Luxoft získává DXC Technology další možnosti, jak pomoci svým zákazníkům zvládnout digitální transformaci a připravit se na výzvy, které před ně postaví digitální ekonomika. „Díky začlenění společnosti Luxoft do našich struktur získáváme možnost všem našim zákazníkům, včetně těch v České republice, poskytnout zkušenosti jejích vývojářů a designérů,“ říká Bedřich Max Luft, ředitel DXC Technology pro Českou republiku a dodává: „V celé řadě oborů patří přitom řešení společnosti Luxoft k absolutní světově špičce a jejich propojením s technologiemi a produkty DXC získáváme skutečně silné kompetence pro podporu procesů digitální transformace a řešení postavených na potřebách měnícího se trhu.“

 

O společnosti DXC

DXC Technology (NYSE:DXC) je globální lídr v kategorii technologicky nezávislých poskytovatelů komplexních IT služeb. Pomáhá klientům benefitovat ze změny, kterou přináší digitální transformace. Společnost vznikla fúzí firem CSC a divize Enterprise Services společnosti Hewlett Packard Enterprise. DXC se stará o téměř 6 000 klientů z privátního i veřejného sektoru ve více než 70 zemích. Díky technologické nezávislosti, talentovaným zaměstnancům a rozsáhlé partnerské síti DXC Technology dodává výkonné IT řešení a služby nové generace. DXC technology je považována za jednu z nejvíce společensky odpovědných firem. Pro více informací navštivte www.dxc.technology

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace