Džihádista zradil vlastního bratra, za odměnu dostal od IS tři křesťanské otrokyně

Džihádista zradil vlastního bratra, za odměnu dostal od IS tři křesťanské otrokyně
01 / 10 / 2016, 12:30

Bojovník IS Abú Al-Mughaira Al-Muhajer, kterého zajali v syrském Aleppu, vypověděl, že povětšinou jezídky a křesťanky jsou islámisty používány jako "měna", a vůdcové IS jimi obdarovávají "zasloužilé" islámisty.

On sám za to, že oznámil plánovanou dezerci svého vlastního bratra, prý dostal od islámského státu tři ženy. „Potom, co jsem svého velitele informoval o svém bratrovi, který chtěl dezertovat z IS, jsem dostal za odměnu tři otrokyně. Jezídka byla z Damašku a dvě křesťanky byly z Homsu. Všechny byly zbité na zádech, byly to manželky členů Svobodné syrské armády z Islámské fronty“ uvedl na videu Al-Muhajer.

Unesené dívky prodává IS na trhu s otroky jako "krabičky cigaret"

A dodává: "Jakmile ženy zajmou, dávají je jako otrokyně na trh v Rakka a tam je prodávají za dolary. Jejich cena se pohybuje od 250 do 500 dolarů. Islámský stát je potom nakupuje a dává je za odměnu svým bojovníkům.“ Zdroj: dailymail.co.uk

Islámský stát prodává křesťanské a jezídské dívky a ženy také v aukcích v Saúdské Arábii, uvádí server The Sun.

IS jde ve stopách nacistické ideologie. Ženy - otrokyně musí rodit co nejvíce dětí

Na obchod se sexuálními otrokyněmi upozornili členové iráckých mobilizačních jednotek. Server také popisuje skutečnost, že snímky z aukce v Saúdské Arábii byly pořizovány mimo jiné na mobilní telefon. „Doufáme, že je osvobodíme. Jejich základní lidská práva jsou odepřena,“ podotýkají Iráčané a snaží se ženy nalézt.

Své svědectví uvedla například mladá Jinan, která byla vloni unesena ze své vesnice v severním Iráku. Podle svých slov byla držena společně s desítkami dalších žen ve velké místnosti v pevnosti Islámského státu v Mosulu. Zdroj: parlamentnilisty.cz 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace