Džihádisté chtějí popravit zaměstnance a šéfy Twitteru. Protože jim blokují účty

Džihádisté chtějí popravit zaměstnance a šéfy Twitteru. Protože jim blokují účty
Autor: Pixabay|Popisek: Islámisté chtějí popravit zaměstnance a šéfy Twitteru.
02 / 03 / 2015, 16:15

Americké úřady vyšetřují hrozby bojovníků IS, ve kterých chtějí hlavu zakladatele firmy a zaměstnanců Twitteru.
Přidalo se hnutí Anonymous a požaduje na USA a Twitteru zablokování účtů džihádistů.

Bojovníci IS vyzvali v neděli všechny džihádisty a příznivce islámského státu, aby zahájili útok proti Twitteru a jeho "zájmům" a vyhrožují smrtí jeho spoluzakladateli Jacku Dorseymu a dalším zaměstnancům. Mluvčí Twitteru v dnešním prohlášení uvedl "Náš bezpečnostní tým zkoumá pravdivost těchto hrozeb ve spolupráci s příslušnými státními úřady" (udroj: Reuters)

„Vaše virtuální válka proti nám vyvolá opravdovou válku proti vám,“ píše se ve zprávě, na kterou upozornil server BuzzFeed, adresované spoluzakladateli Twitteru Jacku Dorseyovi. Součástí zprávy je i obrázek, v němž je právě Dorsey v terči zaměřovače (zdroj: technet, idnes.cz)

Americké úřady se ocitly mezi mlýnskými kameny. Na jedné straně na ně prostřednictvím těchto hrozeb útočí islámští radikálové a na druhé straně jsou pod tlakem  hnutí Anonymous.

Ti zase uvádí, že vedení Twitteru a americká vláda odmítly razantně zakročit proti islámských radikálům, kteří právě tuto sociální síť velmi využívají a koordinují přes ní svoje "aktivity". Proto byli hackeři nuceni tyto účty vyřadit sami. Jedná se doposud o největší ránu, jakou radikálové od hackerů dostali. I přesto se jedna věc změnila - Spojené státy uspořádaly summit zaměřený na kyberterorismus (zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz) Podívejte se na poslední video:

zdroj: YouTube, Maj Houl

Psali jsme také:

Válka hackerů - Anonymous bojují proti islámistům. A mají úspěch.

Válka hackerů - Anonymous proti islámistům

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace