Džihádisté infiltrovali německou armádu.

Džihádisté infiltrovali německou armádu.
Autor fotografie: © Bundeswehr / Dorow|Popisek: Ilustrační foto/ Výsadkáři Bundeswehru při cvičení Swift Response.
13 / 04 / 2016, 16:15

Nejméně 29 německých vojáků se připojilo k ISIS. Stovky jich sympatizovalo s islámisty.

Německá kontrarozvědka se domnívá, že nejméně 29 bývalých vojáků Bundeswehru odešlo ze země, aby se připojili k bojovníkům IS v Sýrii a Iráku. Dalších až 65 současných německých vojáků je vyšetřováno pro jejich údajné sympatie k džihádistům. Tisková agentura DPA se odvolává na informace,uvedené v interní zprávě vojenské zpravodajské služby. 

Německá vojenská kontrarozvědka varuje: radikální islamisté by mohli zneužívat německou armádu jako výcvikový tábor.

Poslanec německého parlamentu Hans-Peter Bartels (SPD), který je odpovědný za výkon parlamentní kontroly v armádě dnes uvedl, že "islámismus neni hlavním problémem Bundeswehru," současně ale řekl, že to "představuje reálné nebezpečí, které musíme brát vážně. "

Od roku 2007 bylo už v německé armádě odhaleno 22 příslušníků, kteří sympatizovali s islámisty, 17 jich bylo okamžitě propuštěno a 5 z nich ukončilo dobrovolně svoji službu. Podle tajných služeb bylo už pro tato podezření prošetřováno až 320 příslušníků německých ozbrojených sil.

Americký válečný veterán chtěl emigrovat do islámského státu. Stojí před soudem

Německé ministerstvo obrany chce přijmout razantní opatření k tomu, aby džihádisté neinfiltrovali Bundeswehr. Kromě jiného mají být adepti před přijetím do armády prošetřováni , zda nejsou sympatizanty "protiústavních hnutí". Kvůli tomu bude však nutné změnit legislativu, protože řadoví vojáci tyto prověrky neabsolvují, podrobit kontrole se musí pouze ti příslušníci, kteří vykonávají službu v "citlivých armádních oblastech."

"Stejně jako další ozbrojené složky, tak i Bundeswehr může být  velmi atraktivní pro islamisty, kteří chtějí získat výcvik se zbraněmi," řekl Bartels. "Ale pokud vím, neexistuje doposud žádný systematický tlak ze strany islamistických organizací s cílem infiltrovat se do armády."

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace