Džihádisté obsadili klíčovou leteckou základnu v syrském Idlibe. Mají pod kontrolou celou severní Sýrii

Džihádisté obsadili klíčovou leteckou základnu v syrském Idlibe. Mají pod kontrolou celou severní Sýrii
09 / 09 / 2015, 12:45

Bojovníci IS napojeni na Al Káidu dobyli poslední klíčovou vojenskou základnu, kterou obléhali dva roky.

Informaci zveřejnil server BBC News. Radikálové z Fronty an-Nusra od konce března spolu s dalšími ozbrojenými skupinami obsadili několik měst v provincii Idlib, včetně Jisr al-Shughour i města Idlib, a jsou již na sever od Damašku, které je ještě pod kontrolou syrské armády.  Díky sebevražedným útokům islámistických bojovníků na konci srpna se podařilo prolomit obranu syrské armády.

Syrská státní televizi připustila, že vládní vojáci "evakuovali svoje pozice a přemístili se do jiného místa".

Tato prohra je další ránou pro prezidenta Bašára Asada a jeho vojenské síly. Celý region je nyní pod kontrolou hlavně islamistické koalice, která se nazývá Armádou vítězství, a jejíž součástí jsou i bojovníci Al Káidy.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace