Džihádistická Sally Jones spatřena v Birminghamu. Plánuje teroristický útok v Londýně?

Džihádistická Sally Jones spatřena v Birminghamu. Plánuje teroristický útok v Londýně?
Autor fotografie: Facebook|Popisek: Sally Jones
14 / 08 / 2015, 11:45

Bývalý nezaměstnaná britská matka, která utekla se svým milencem do Iráku bojovat po boku IS, se údajně jako džihádistka vrátila do bývalé vlasti, aby zaútočila o tomto víkendu na oslavách konce druhé světové války v Londýně.

Nyní byla spatřena v Birminghamu spolu s dalšími dvěma džihádisty ve věku kolem 18 a 22 let. 

Sally Jones, která donedávna bydlela v britském Kentu, se na jaře 2013 zamilovala do dvacetiletého muslima Junaida Hussajna, se kterým se seznámila v Birminghamu. Tento muslim byl velkým obdivovatelem islámského státu a v létě 2013 odjel bojovat do Sýrie, do města Rakka. A zamilovaná Sally Jones se i se svým druhým desetiletým synem vydala za ním do Sýrie.  Tento pár je nyní nazýván "Pán a paní Teror".

V pohotovosti je britská policie i tajné služby a varovali před ní a jejími spolucestujícími britskou veřejnost. Podle policie je extrémně nebezpečná a občané mají okamžitě nahlásit, jakmile ji spatří. Byly informovány i ochranné služby na letištích a v nákupních centrech.

Kromě toho, že je náborářkou mladých žen pro bojovníky IS, je také vedoucí ženské milice - brigády Al-Khanssaa (psali jsme o nich v článku "IS nasadí v Evropě svoje smrtící ženské brigády Al-Khansaa"). Tyto ženy v burkách krutě trestají ostatní ženy v regionu ovládaném IS za všechno "neislámské" chování.

Zdroj YouTube, YouHotNews

Začátkem tohoto týdne bylo zjištěno, že islámští radikálové tajně najali ženského teroristu, který má zaútočit o tomto víkendu na oslavy konce druhé světové války v Londýně. Cílem je rovněž britská královská rodina.

Sally Jones, která si po svatbě změnila jméno na Umm Hussain al-Britani po svatbě, údajně vyzývala ostatní džihádisty, aby v Británii prováděli "zvěrstva" a poskytovala jim návody na výrobu domách bomb.  

Bezpečnostní složky ve Velké Británii mají nejvyšší pohotovost, protože oslavy začínají v Londýně již zítra a očekávají se stovky tisíc účastníků včetně královské rodiny, domácích i světových politiků.

Zdroj: express.co.uk

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace