"Džihádistický John" vyhrožuje návratem do Británie a uřezáním hlav nevěřících

&quote;Džihádistický John&quote; vyhrožuje návratem do Británie a uřezáním hlav nevěřících
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Mohammed Emwazí
24 / 08 / 2015, 11:30

Islámistický fanatik slibuje, že se vrátí do Velké Británie s vůdcem teroristické skupiny, aby pokračoval ve vraždění nevěřících.

„Jsem Mohammed Emwazí. Brzy se vrátím do Británie s chalífou (lídrem IS). Pozabíjíme káfiry (nevěřící). Budu dál stínat hlavy,“ říká na videu natočeném podle listu The Daily Mail v Sýrii zhruba před dvěma měsíci. Extremista už zavraždil několik západních rukojmích. Na videu se objevil poprvé od ledna, kdy zabil japonské vězně. (Zdroj: novinky.cz)

Mohammed Emwazi je Brit, který se podle svých blízkých narodil v Kuvajtu a vyrůstal v Londýně v bohaté rodině, vystudoval vysokou školu a získal odbornost počítačového programátora. Je "proslulý"  nahrávkou, kde vlastnoručně podřízl krk americkému novináři Jamesi Foleymu

Co všechno víme o Džihádistickém Johnovi? Reportáž od Wall Street Journal 

Zdroj: YouTube, dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace