Ebola opět udeřila – africká vesnice v karanténě

Ebola opět udeřila – africká vesnice v karanténě
Popisek: Po delší době bez nákazy, opět udeřila ebola.
04 / 09 / 2015, 14:00

Téměř tisíc lidí ve vesnici v Sierra Leone jsou v karanténě po té, co jedna jejích obyvatelek podlehla zákeřnému viru ebola.

Od vypuknutí nákazy eboly zemřelo v Sierra Leone, Guineji a Libérii více než 11 tisíc lidí. Již delší dobu se ale neobjevily žádné další případy tohoto smrtelného onemocnění. Až nyní virus opět zaútočil v Sierra Leone a vyžádal si život 67 leté ženy. Případ eboly se přitom objevil pět dní před koncem šesti týdenní lhůty, po jejímž uplynutí měla být Sierra Leone oficiálně prohlášena za zemi bez rizika nákazy ebolou.

Všichni obyvatelé postižené vesnice jsou nyní v izolaci. Karanténa bude trvat tři týdnu, pokud se ovšem nenakazí někdo další. Podle BBC jsou opatření ještě striktnější než dříve a zahrnují i například zákaz přecházení lidí z jednoho domu do druhého. Na hlídání dodržování pravidel karantény byli povoláni vojáci a policie. Světová zdravotnická organizace a ministr zdravotnictví Sierra Leone plánují vakcinaci lidí, kteří s nakaženou ženou přišli do kontaktu.

S ebolou nebojuje pouze Sierra Leone, další případy se objevily také v Guineji.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.