Edmonton Transit Service využívá integrované řešení kamerového dohledu sestávající z monitorů EIZO s dekodérem IP a systému správy videosignálů Genetec

Edmonton Transit Service využívá integrované řešení kamerového dohledu sestávající z monitorů EIZO s dekodérem IP a systému správy videosignálů Genetec
23 / 08 / 2019, 08:00

Společnost Edmonton Transit Service (ETS) zajišťuje veřejnou osobní dopravu v kanadském městě Edmonton. Mezi dopravní prostředky provozované ETS patří mimo jiné autobusy a městské dráhy odborně označované jako lehké metro (Light-Rail Transit, LRT). V Edmontonu nalezneme celkem 18 stanic lehkého metra, jimiž denně projde přes 100 tisíc cestujících.

Alan Baird, telekomunikační senior inženýr ETS, hovořil se společností EIZO o nedávné instalaci monitorů EIZO DuraVision FDF2304W s dekodérem IP. Jak nově řešený dohled propojený se systémem správy videosignálů Genetec Security Center zapadá do přepracované bezpečnostní koncepce?

EIZO: Povězte nám nejprve krátce o výchozí situaci a o důvodech pro zavedení řešení s monitory DuraVision.

Alan Baird: V současnosti využíváme kolem 1100 kamer různé technické úrovně. Stanice metra u univerzity představuje velkou podzemní stanici, v níž musíme monitorovat několik úrovní: mimo jiné samotná nástupiště, spojovací chodby a vestibul. Velkou část cestujících tvoří studenti a zaměstnanci Univerzity Alberta.

Dříve mívalo mnoho nočních cestujících strach, že na ně někdo může nepozorovaně číhat na schodištích. Díky nově nainstalovaným monitorům EIZO získají naši cestující už před vstupem na schodiště přehled o situaci a v případě pochybností mohou zvolit jinou cestu. Myslím, že lidé se prostě cítí bezpečněji, když vědí, že prostor je sledován kamerami. A to je jeden z důvodů, proč jsme po této možnosti sáhli.

Jaké technické výhody vám řešení od společnosti EIZO přineslo při instalaci?

Velkou komplikací byla skutečnost, že se jednalo o starou stanici vybavenou analogovými kamerami s množstvím koaxiálních kabelů. Při přechodu z analogové techniky k protokolu IP jsme stáli před úkolem přivést ke každé kameře rozhraní IP. U takto starých stanic je vždy největší problém v kabeláži. Monitory EIZO jsme mohli připojit přímo do sítě Ethernet a spravovat dálkově přes systém Genetec. Rozhodující předností těchto monitorů je schopnost pracovat bez přídavného počítače s Windows či bez podobného zařízení, které by se muselo spravovat a zabezpečovat zvlášť. Vše je integrováno v monitoru, takže systém je také podstatně odolnější vůči kybernetickým útokům.

A jak jste ocenili plugin EIZO určený pro systém Genetec Security Center?

Náš předchozí analogový systém vykazoval určitá omezení. Nemohli jsme dálkově přepínat kamery, takže správa a údržba byla dost komplikovaná. Samotný fakt, že monitory EIZO lze dokonale začlenit do systému Genetec, byl mimořádně důležitý. Změny můžeme provádět pohodlně přetažením kurzoru myši a po přihlášení přes webový portál vidíme i stav každého monitoru. Tyto centralizované funkce nám údržbu opravdu hodně usnadnily. Po přechodu na centralizovaný systém správy videosignálů Genetec a monitory EIZO si ve stanicích vystačíme s menším množstvím techniky a mnohem více věcí teď mohu vyřídit přímo ze své kanceláře, aniž bych musel chodit na místo. Naše pracovní postupy jsou díky tomu podstatně efektivnější.

Plánujete do budoucna další instalace výrobků EIZO?

Máme v úmyslu instalovat monitory do vstupních prostorů – například do blízkosti bran nebo dveří. Monitor v přijímací kanceláři může příslušným pracovníkům ukázat, kdo se zrovna dožaduje vstupu. Jak už jsem říkal, i toto by se obešlo bez dalšího počítače. Dovedu si představit i náhradu našich velkých projekčních stěn, kdy se více videosignálů přiváděných do našeho velína sloučí a na monitor se budou posílat alarmy ze systému Genetec, přičemž hlášení s důležitými informacemi se budou zobrazovat na monitoru našich bezpečnostních pracovníků.

Jak byste tedy shrnul zásadní přednosti řešení od firem EIZO a Genetec?

Největší prospěch z naší spolupráce s firmami EIZO a Genetec tkví v tom, že se můžeme postarat o bezpečnost našich cestujících a zároveň zajistit plynulý provoz. Čím více zjednodušíme a zefektivníme činnost našich řídicích pracovníků, tím lépe.

K instalaci u společnosti Edmonton Transit Service se vyjádřil technologický partner společnosti EIZO.

Plugin firem EIZO a Genetec byl vyvinut na základě naléhavých potřeb zákazníků. Přepracovaný bezpečnostní koncept rozšiřuje o užitečné funkce v podobě ústřední správy monitorů EIZO s dekodérem IP v platformě Genetec Security Center. 

"Tento projekt byl uskutečněn v těsné spolupráci výzkumných a vývojových oddělení společností EIZO v Japonsku a Genetec v Montrealu. Tvůrčí kooperace přinesla významné rozšíření funkčnosti produktů. Spolupráce byla jednoznačně přínosná."

"Jedinečný plugin EIZO naplnil setrvalé požadavky bezpečnostního odvětví. Výrobky značky EIZO umožňují přímé propojení s platformou Genetec pro jednoduché zobrazování signálů z kamer."

Zdroj: Eizo

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace