Edward Snowden neměl na lepší zabezpečení Islamistů vliv, tvrdí zpráva

Edward Snowden neměl na lepší zabezpečení Islamistů vliv, tvrdí zpráva
Autor fotografie: http://darksaga80.deviantart.com/|Popisek: Snowden
24 / 09 / 2014, 15:00

Snowdenovi cílené úniky informací neměly vliv na lepší zabezpečení teroristů, protože to už beztak probíhalo, uvádí středeční zpráva Flashpoint Partners, která analyzovala dopady takzvaných "leaků" z oblasti tajných služeb, jako například NSA či CIA.

Zpráva popisuje lepší zabezpečení především v komunikaci "teroristů", které ovšem nemá příčinu v úniku citlivých informací, ale v kontinuálním procesu. "Vylepšili téměř všechna svá zabezpečení, ale rozhodně ne kvůli zveřejněným zprávám Snowdena," uvádí materiál, který si podle britského tisku objednala sama americká vláda.

Flash Point, která zprávu vydala, zároveň popírá zjištění, že islamisté začali svá opatření zavádět ve chvíli, kdy Snowden publikoval první informace o tajných operacích NSA po celém světě. "Nemělo to vliv," konstatuje zpráva doslova. "Vycházela přitom ze zjištění, že organizace Al-kaida důsledněji dbá na kontrolu svých online aktivit poté, co Snowden poskytnul určitá vodítka," dodává.

Otázkou zůstává, zdali jsou její závěry relevantní, neboť právě marginalizace činů Edwarda Snowdena může být jedním z kroků, jak omezit váhu dalších "leaků".

Edward Joseph Snowden ( 21. června 1983) je bývalý systémový administrátor pracující pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA) a zaměstnanec CIA, který do tisku vynesl informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů a elektronické komunikace ze strany bezpečnostních služeb USA. Za tento čin mu v USA hrozí pronásledování a exemplární tresty; v srpnu 2013 obdržel v Rusku statut uprchlíka a čerpá dočasný roční azyl.

Psali jsme také:


Zmizela data z 56 milionů kreditek. Byli to chytří zloději, reaguje poškozená firma

Návod, jak hacknout PIN u iPhone a dalších zařízení

BIS požaduje osobní údaje klientů bank a údaje z daňového řízení

Předávání citlivých informací o finančních transakcích do USA? Ano, na základě mezinárodní Dohody FATCA

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.