Egypt možná zakáže dávání ,,západních" jmen dětem. Budou hrozit pokuty i vězení

Egypt možná zakáže dávání ,,západních&quote; jmen dětem. Budou hrozit pokuty i vězení
Popisek: egyptská vlajka
26 / 06 / 2017, 08:30

Zní to možná absurdně, ale pokud by prošel návrh egyptského poslance, tak země zakáže dávat ,,západní" jména dětem.

Poslanec Bedier Abdel Azizand představil v parlamentu návrh, který by výslovně zakazoval dávání ,,západních" jmen dětem. Pokud rodiče pojmenovali své děti například Mark, Lara či Sam, tak by jim hrozilo v krajním případě šestiměsíční vězení, v ,,lepším" případě pak pokuta. Ta by činila podle předkladatele návrhu Azizanda od 40 do 220 liber.

,,Užívání západních jmen a opouštění arabských může vést k nechtěné radikální změně v naší společnosti a kultuře," prohlásil na obhajobu svého návrhu Azizand. ,,Naši synové by pak už nebyli spojeni se svou pravou identitou," doplnil. Dalším důvodem, proč chce zakázat západní jména, je fakt, že ta nearabská jsou pro Egypťany obtížná na vyslovení.

I když se Azizand původně domníval, že jeho návrh vzbudí pozornost a bude se o něm hovořit vesměs pozitivně, realita je odlišná. Na sociálních sítích poslancovu iniciativu hodnotí uživatelé spíše negativně, někteří s neskrývaným opovržením. Podle nich není Azizandův návrh vůbec hoden toho, aby byl předložen v parlamentu a diskutovalo se o něm. Egypt má totiž jiné ,,naléhavé" problémy, které by se měly urgentně řešit, než tento návrh zákona.

 

psali jsme:

Egypt odsoudil 101 protestujících k pětiletému vězení

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace