Egypt nakupuje ruské vrtulníky Ka-52

Egypt nakupuje ruské vrtulníky Ka-52
Autor fotografie: Russian Helicopters|Popisek: Ka-52
28 / 08 / 2015, 12:30

Ruský zbrojařský průmysl si připsal další velkou zakázku, do Egypta dodá vrtulníky Kamov Ka-52 „Hokum-B“.

Podle vyjádření společnosti dodá firma do Egypta mezi roky 2016 a 2019 přibližně 50 strojů s novými elektro-optickými snímači ECO-52.

Ka-52

Žádné další detaily o kontraktu nebyly zveřejněny.

Námořní Ka-52 je založen na jednomístné verzi Ka-50, se kterou sdílí až 85 % draku, hlavním rozdílem je čumák uzpůsobený pro dvě osoby a jinou avioniku. Ruský výrobce mu přezdívá Alligator.

Ka-52 má maximální vzletovou hmotnost 11 900 kilogramů, dostup necelých 5,5 kilometru a dolet 459 kilometrů. Vrtulník je schopen vyvinout maximální rychlost 350 km/h.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace