Egypt objedná vrtulníky Ka-52K pro svoje Mistraly

Egypt objedná vrtulníky Ka-52K pro svoje Mistraly
Autor fotografie: Engineering Russia|Popisek: Ka-52k Katran
22 / 10 / 2015, 07:15

Egypt bude objednávat námořní úderné vrtulníky Kamov Ka-52K Katran, sdělil zdroj blízký ruskému vojensko-technickému průmyslu serveru IHS Jane.

"Kromě 50 kusů útočných Ka-52 Alligator, které již Egypt objednal, mají v úmyslu získat námořní verzi Ka-52K pro své Mistraly a přemýšlí nyní o tom, kolik jich chtějí," řekl zdroj. Dodal, že podle jeho názoru, bude smlouva na dodávku Ka-52K pravděpodobně podepsána v prvním čtvrtletí roku 2016.

Dva nosiče vrtulníků Mistral byly postaveny ve Francii pro ruské námořnictvo, ale zakázka byla zrušena po uvalení sankcí EU vůči Rusku a plavidla nyní koupil se souhlasem Ruska Egypt. 

Russian Navy, Kamov, Ka-52K

Psali jsme: Mistraly míří do Egypta

"Je možné, že se egyptská strana rozhodne umístit 16 vrtulníků Ka-52K na každém ze svých Mistralů. Pak tedy vzroste celkový počet Ka-52 určených pro Egypt na 70 -80, "uvedl zdroj.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace