Egyptské bezpečnostní síly omylem zastřelily 12 turistů s průvodci.

Egyptské bezpečnostní síly omylem zastřelily 12 turistů s průvodci.
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: ilustrační foto
14 / 09 / 2015, 07:45

Mezi oběťmi jsou Egypťané a Mexičané. Dalších deset turistů bylo zraněno. Policisté a vojáci si je spletli s džihádisty.

„Společné síly policie a armády při stíhání teroristických elementů v oáze Bahariya v západní části Sahary večer nešťastnou náhodou zaútočily na čtyři terénní automobily, které patřily skupině mexických turistů. Incident vedl k úmrtí 12 Mexičanů a Egypťanů a zranění deseti dalších, kteří byli přepraveni do nemocnice,” uvádí se v prohlášení egyptského ministerstva vnitra, z něhož citovala agentura Reuters.

Úřad dodal, že vyšetří, jak a proč turisté vstoupili do nepovolené oblasti v oblasti Vahab v Západní poušti .

Mexické ministerstvo zahraničí potvrdilo, že při incidentu zemřeli nejméně dva mexičtí občané a dalších pět zraněných je rovněž z Mexika. Mexický prezident Enrique Peňa Nieto útok odsoudil a řekl, že „požaduje vyčerpávající vyšetřování ze strany egyptské vlády.”

Zdroj: novinky.cz, theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace