Eiffelova věž se ponoří do bombovzdorného pláště

Eiffelova věž se ponoří do bombovzdorného pláště
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Eiffelova věž
10 / 02 / 2017, 12:00

Slavnou Eiffelovu věž bude chránit bomobovzdorná bariéra.

Francie plánuje ochránit svůj největší kulturní klenot před možným teroristickým útokem. Chce obklopit Eiffelovu věž skleněnou bombovzdornou zdí o výšce 2,4 metrů. Jde o reakci na uplynulé teroristické útoky v Paříži i jiných městech, během nichž zemřely stovky lidí.

Zástupce pařížského starosty Jean-Francois Martins, který má ve své gesci turismus, řekl, že hrozba teroristického útoku zůstává nadále vysoká, proto je nutno Eiffelovu věž ochránit zvláštními opatřeními, které by případnému teroristickému činu, jako například sebevražednému atentátníkovi v autě naplněném bombami, zabránily.

Speciální antibalistická zeď či bariéra nemá pouze ochránit samotnou konstrukci Eiffelovy věže před terorismem, ale také přilehlé zahrady a areál, kterému Eiffelova věž dominuje. Bariéra má také zajistit větší bezpečí pro návštěvníky a zaměstnance. Vstup do věže bude napříště možný z méně stanovišť než dosud, aby bylo dosaženo lepšího monitoringu podezřelých aktivit, dodává Martins.

Protiteroristická zeď má být hotová do října tohoto roku a podle prvních odhadů stát zhruba 20 milionů Euro (asi 540 milionů korun). Stane se nedílnou součástí celkové modernizace Eiffelovy věže a jejího okolí. Renovace této nejvýznamnější pařížské památky a jejího okolí má přijít na 300 milionů Euro (přibližně 8 miliard korun).

Eiffelovu věž si každoročně prohlédne zhruba 7 milionů turistů.

 

psali jsme:

Západní Evropa se bojí teroristických útoků, do měst vyslala tisíce policistů a vojáků

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.