Ekonomický monitoring napětí a proudu a snadná analýza trendů

Ekonomický monitoring napětí a proudu a snadná analýza trendů
Autor: PRAM Consulting s.r.o.|Popisek: Nová řada měřících modulů Fluke Connect™
16 / 12 / 2014, 10:30

16.12.2014 / Nová řada měřících modulů Fluke Connect™ je určena pro záznam elektrických parametrů v průběhu času. Řada zahrnuje moduly pro monitoring střídavého a stejnosměrného proudu, střídavého i stejnosměrného napětí a pro měření teploty. V kombinaci s USB adaptérem pro PC a zdarma dostupným softwarem Fluke Connect tvoří kompletní řešení pro dlouhodobý monitoring elektrické sítě.

Uživatelé mohou například použít moduly pro dlouhodobé sledování proudu, aby se například zjistilo, zda elektrické zařízení lze rozšířit a zvýšit jeho odběr, nebo identifikovat zařízení s nejvyšší spotřebou a zjistit příležitosti pro úspory elektrické energie.

Nová řada měřících modulů Fluke Connect™ / PRAM Consulting s.r.o.

Mezi hlavní patří modul A3001FC iFlex s flexibilní proudovou sondou, který umožňuje měřit proud i v místech, kde je málo místa pro konvenční klešťové měřáky. Tento modul umožňuje měřit RMS hodnotu proudů až do 2500 A (AC) a údaje ukládá do interní paměti o velikosti 65 000 sad měření (každá sada obsahuje průměrnou, minimální a maximální hodnotu měření v "průměrném“ časovém intervalu). Modul je schopen autonomního záznamu po dobu 400 hodin, což je více než 16 dnů.

Jak to funguje?

Modul A3001FC iFlex je schopen provést čtyři měření za sekundu. V praxi to znamená, že pokud nastala změna v délce 250 ms nebo déle, pak je tato informace v modulu uložena. Konfigurace měřícího modulu se provádí přes USB adaptér a lze mu přiřadit konkrétní název. Kromě toho se nastavuje hodnota "průměrné doby" měření, například 10 sekund. Po každých 10 vteřinách jsou pak uloženy tři údaje: minimální hodnota s indikací času, maximální hodnota s indikací času a průměrná hodnota v daném intervalu. Průměrná doba měření lze nastavit v rozsahu od 1 sekundy do 60 minut.

Nová řada měřících modulů Fluke Connect™ / PRAM Consulting s.r.o.

Po nastavení modulu se spustí měření a následně, například za 2 dny, se naměřená data bezdrátově přenesou přes USB adaptér do počítače pro jejich další analýzu. Všechna data o měření jsou uložena v souboru ve formátu CSV, takže je lze jednoduše zobrazit v tabulkovém procesoru, například v Excelu, kde se již připraví potřebné grafy.

Pro průmyslové aplikace je možné použít tři proudové moduly a sledovat zátěž na třech fázích najednou. Lze tak zaznamenat všechny důležité informace o používání měřeného stroje či zařízení, jako jsou proud, napětí a teplota (dle zvolených modulů). Jedná se tak o cenově velmi atraktivní řešení pro uvedenou aplikaci.

Bezdrátová komunikace

Všechny výrobky řady Fluke Connect mohou být propojeny s PC pomocí bezdrátového USB adaptéru a data lze stahovat přes bezplatný software Fluke SW3000 pro Windows XP a novější. V tomto programu se zároveň zobrazují i aktuální měřené údaje. (Link na stažení Fluke Connect Software)

Nová řada měřících modulů Fluke Connect™ / PRAM Consulting s.r.o.

Moduly mohou být propojeny i s mobilní aplikací pro chytrý telefon - Fluke Connect - což umožňuje snadno ukládat data a sdílet je prostřednictvím cloudu. S její funkcí ShareLive™ lze napřímo požádat zapojeného kolegu nebo specialistu o radu, aby se problém vyřešil rychleji.

Fluke má širokou škálu měřicích přístrojů, od jednoduchých proudových kleští až po termovizní kamery, které lze propojit s aplikací Fluke Connect. Velkou výhodou je možnost použití aplikace i bez měřicích přístrojů, kdy se hodnoty měření zadají do aplikace ručně.

Fluke Connect přináší nový způsob, jak provádět a dokumentovat měření. Techniky údržby zbavuje nutnosti zapisování každého jednotlivého měření do zápisníku a následné přepisování do počítače. Šetří tím jejich čas a minimalizuje možnost pochybení jak při odečtu, tak i při dalším zpracování naměřených hodnot.

Aplikace Fluke Connect pro konkrétní smartphone lze stáhnout zdarma přes App Store (iOS),nebo přes Google Play (Android).

Informace o kompletní nabídce produktů společnosti Fluke získáte na webových stránkách www.fluke.cz.

Pro více informací kontaktujte:
PRAM Consulting s.r.o.
Stanislav Přibyl
Tel.:     +420 222 351 493
Mobil: +420 736 684 268
e-mail: stanislav.pribyl@pram.cz
www.pram.cz

Psali jsme také:

Nový tester zářivek Fluke 1000 FLT - za 30 sekund hotovo

Analyzátory baterií Fluke 500 zjednodušují testování a údržbu kritických záložních systémů

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace