Ekonomičtí imigranti na řecko-makedonských hranicích se vzbouřili.

Ekonomičtí imigranti na řecko-makedonských hranicích se vzbouřili.
Autor fotografie: YouTube/screenshot
07 / 12 / 2015, 14:15

VIDEO / Proti tisícovce ekonomických uprchlíků, kteří mají být převezeni zpět do Atén, budou muset být nasazeny bezpečnostní složky.

Situace na řecko-makedonské hranici je napjatá. V Indomeni v poslední době tábořilo několik tisíc běženců. Makedonie pouští dál jen uprchlíky ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku a ostatní, které označuje za "ekonomické migranty", vpustit odmítá. Opakovaně tam kvůli tomu dochází ke střetům s policisty.

Střety mezi pořádkovou policií a rozzuřenými migranty na řecko-makedonské hranici

V současné době se podle řeckých úřadů v tomto místě zdržuje zhruba tisícovka migrantů, kteří pocházejí především z Pákistánu, z Íránu a z afrických zemí. Tito lidé odmítají nastoupit do vlaků a odjet zpátky do Atén. Zároveň brání v cestě uprchlíkům, kteří mohou pokračovat dál do Evropy, i ženám a dětem.

Řecký ministr pro migraci Ioannis Mouzalas uvedl, že "Proti chaosu v severořeckém pohraničním městě Idomeni je nezbytné použít ozbrojené bezpečnostní složky. Migranti už deset dní blokují železniční trať a dopouštějí se násilí. My se musíme bránit jako stát, musíme prosadit zákon...Zní to hrozně, a bolí mě, když to říkám, ale pro tyto lidi neexistuje žádné řešení. Bude pro ně lepší, když se vrátí zpět do vlasti." Zdroj: sat1.de, tyden.cz

Tagy článku