Elektrické rukavice umí přeložit znakovou řeč do textových zpráv v reálném čase

Elektrické rukavice umí přeložit znakovou řeč do textových zpráv v reálném čase
Popisek: rukavice
14 / 07 / 2017, 10:15

Vědci představili novou pomůcku pro neslyšící. Elektrickou ,,dekódovací" rukavici, která převádí znakovou řeč do textových zpráv v reálném čase na základě pohybu neslyšícího.

Hlavní výhodou této rukavice, která bude stát přibližně 100 dolarů, spočívá v tom, že neslyšící člověk si její pomocí může odeslat textovou zprávu tomu, kdo nerozumí znakové řeči. 

psali jsme: VIDEO: Unikátní robot vám zahraje svůj hudební ,,šlágr"

Rukavice dokáže rychle převádět 26 písmen americké znakové řeči (ASL) do textu, který může být zobrazen na chytrém telefonu či počítači. 

Vědci osadili původně sportovní rukavici devíti ohebnými tlakovými senzory, které reagují na pohyb prstu neslyšícího, jenž chce napsat písmeno ve znakové řeči. Zařízení pak ,,vyprodukuje" elektrický signál, který je posléze zpracován speciálním softwarem, jenž  zjistí, k jakému pohybu ruky neslyšícího v rukavici došlo. To rukavici umožní rozlišovat mezi jednotlivými písmeny jako například i nebo j.

psali jsme: Na technologickém veletrhu v Rumunsku byl představen robot vytištěný 3D tiskárnou. Může mluvit několika jazyky

Například aby rukavice rozpoznala j, tak se ruka neslyšícího musí otočit o 180 stupňů, naopak pro i je ruka v klidu. Informace z rukavice pak putují přes Bluetooth do chytrého telefonu či počítače, které pak výslednou zprávu přeloží.

Tyto elektrické rukavice pro neslyšící jsou podle výzkumného týmu z University of California výsledkem nejmodernější technologie, a proto jsou lehčí a flexibilnější.

 

 Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace