Elektronické náramky pro 549 nebezpečných islámistů v Německu?

Elektronické náramky pro 549 nebezpečných islámistů v Německu?
Autor fotografie: dabiq
22 / 12 / 2016, 08:45

Německá vláda chce nebezpečné a již odsouzené islamisty sledovat pomocí elektronických náramků, které budou mít na nohou, uvedl deník Die Welt.

Berlín (zpravodaj ČTK) - Německé úřady registrují 549 islamistů, kteří mohou představovat vážné nebezpečí, uvedl včera mluvčí ministerstva vnitra Johannes Dimroth. Dvacet dalších takových extremistů je pravicových, pět levicových. 

Dimroth dnes na tiskové konferenci na otázku o potenciálně nebezpečných extremistech odpovídal v souvislosti s Tunisanem podezřelým z útoku na berlínský vánoční trh. Muž, po němž podle německých médií pátrá policie v celé spolkové republice, byl na seznamu radikálů veden.

Totální propadák německé police. Zadržela nevinného, skutečný terorista unikl

Tajné služby sledovaly Anise Amriho minimálně od března do září a podezřívaly ho z přípravy teroristického útoku. Podle ČT24 se Amri pokoušel získat střelnou zbraň. Rovněž věděly o tom, že má několik identit a že je bezpečnostním rizikem.

I německé tajné služby nepochopitelně selhaly

Situací po pondělním útoku, který si vyžádal 12 životů, se dnes po zasedání vlády znovu zabývala bezpečnostní rada. Informace o aktuálním vývoji dostali podle mluvčího kabinetu Steffena Seiberta také předsedové parlamentních stran a šéfové poslaneckých klubů.

Ministr spravedlnosti Heiko Maas chce do budoucna rozšířit možnost sledovat odsouzené islamisty pomocí elektronických náramků. Příslušný návrh již předložil do připomínkového řízení. Elektronické sledování by podle něj mělo být možné v případech extremistických pachatelů odsouzených mimo jiné za terorismus nebo jeho podporu.

Už od roku 2011 je v Německu možné pomocí elektronických náramků sledovat pachatele sexuálních a násilných trestných činů, kteří byli odsouzeni alespoň ke třem letům vězení.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.