ELKO EP představila v Dubaji a Rijádu svoji vizi pro Blízký východ

ELKO EP představila v Dubaji a Rijádu svoji vizi pro Blízký východ
Autor fotografie: ELKO EP|Popisek: Seminář v Rijádu
26 / 05 / 2016, 04:00

Chytré domy ovládané pomocí mobilu a vize dalšího rozvoje inteligentních hotelů. To byla dvě hlavní témata, jež společnost ELKO EP představovala na arabském poloostrově v rámci setkání s místními partnery.

Holešovská firma, která je díky vlastnímu řešení iNELS jedním ze světových leaderů v oblasti vývoje inteligentních elektroinstalací, má na Blízkém východě tradičně silné postavení. V loňském roce dokonce otevřela ve Spojených arabských emirátech vlastní pobočku – ta se podílela například na projektování staveb sítě hotelů Rotana Towers nebo na osvětlení sochy Buddhy v Bhútánu.

I tentokrát byl o setkání v Rijádu i Dubaji mimořádný zájem. „Arabové nové technologie milují, což dokazuje prakticky každý světový veletrh, kde tvoří podstatnou část našich návštěvníků. Navíc tu nekončí stavební horečka. Jen v Emirátech se má postavit do Expo 2020 přibližně 700 hotelů a budov. Proto je tu také mimořádná konkurence, a to včetně asijských konkurentů, které třeba v Evropě neevidujeme. V Saúdské Arábii je rozvoj více organický a proniknout do této země není jednoduché. Avšak příležitosti jsou obrovské a rozhodně stojí za to se tam prosadit,“ sdělil Jiří Konečný, CEO ELKO EP Holding, který se školení účastnil a osobně představoval firmu a záměry ELKO EP Middle East na těchto trzích.

Pro Jiřího Konečného šlo už o druhou návštěvu regionu během letošního roku. V březnu představoval výhody řešení iNELS v dubajském World Trade Centru na 41. ročníku elektro výstavy Middle East Electricity. „Stejně jako tehdy, i tentokrát největší ohlas vzbudily možnosti hotelového řešení Hotel Room Energy Saving KIT, které zahrnují především automatickou regulaci osvětlení a řízení vytápění pomocí iNELS RF Control,“ říká Jiří Konečný a s úsměvem dodává, že největší odlišností byly tentokrát teploty, které na arabském poloostrově panovaly – v Dubaji bylo 35°C a v Rijádu dokonce 43°C.

ELKO EP patří mezi nejvýznamnější evropské výrobce v oboru domovních i průmyslových elektroinstalací a chytrých elektroinstalací pro bydlení, tzv. iNELS - Smart Home&Building Solutions. Tato ryze česká společnost zaměstnává v současnosti téměř 300 lidí. Společnost exportuje do 70 zemí světa a má 11 zahraničních poboček. V roce 2015 dosáhl obrat společnosti 540 milionů korun. Společnost ELKO EP se stala Firmou roku 2012 ve Zlínském kraji. Více informací naleznete na webových stránkách www.elkoep.cza www.inels.cz.

 

Tagy článku