ELKO EP představila v Dubaji a Rijádu svoji vizi pro Blízký východ

ELKO EP představila v Dubaji a Rijádu svoji vizi pro Blízký východ
Autor fotografie: ELKO EP|Popisek: Seminář v Rijádu
26 / 05 / 2016, 04:00

Chytré domy ovládané pomocí mobilu a vize dalšího rozvoje inteligentních hotelů. To byla dvě hlavní témata, jež společnost ELKO EP představovala na arabském poloostrově v rámci setkání s místními partnery.

Holešovská firma, která je díky vlastnímu řešení iNELS jedním ze světových leaderů v oblasti vývoje inteligentních elektroinstalací, má na Blízkém východě tradičně silné postavení. V loňském roce dokonce otevřela ve Spojených arabských emirátech vlastní pobočku – ta se podílela například na projektování staveb sítě hotelů Rotana Towers nebo na osvětlení sochy Buddhy v Bhútánu.

I tentokrát byl o setkání v Rijádu i Dubaji mimořádný zájem. „Arabové nové technologie milují, což dokazuje prakticky každý světový veletrh, kde tvoří podstatnou část našich návštěvníků. Navíc tu nekončí stavební horečka. Jen v Emirátech se má postavit do Expo 2020 přibližně 700 hotelů a budov. Proto je tu také mimořádná konkurence, a to včetně asijských konkurentů, které třeba v Evropě neevidujeme. V Saúdské Arábii je rozvoj více organický a proniknout do této země není jednoduché. Avšak příležitosti jsou obrovské a rozhodně stojí za to se tam prosadit,“ sdělil Jiří Konečný, CEO ELKO EP Holding, který se školení účastnil a osobně představoval firmu a záměry ELKO EP Middle East na těchto trzích.

Pro Jiřího Konečného šlo už o druhou návštěvu regionu během letošního roku. V březnu představoval výhody řešení iNELS v dubajském World Trade Centru na 41. ročníku elektro výstavy Middle East Electricity. „Stejně jako tehdy, i tentokrát největší ohlas vzbudily možnosti hotelového řešení Hotel Room Energy Saving KIT, které zahrnují především automatickou regulaci osvětlení a řízení vytápění pomocí iNELS RF Control,“ říká Jiří Konečný a s úsměvem dodává, že největší odlišností byly tentokrát teploty, které na arabském poloostrově panovaly – v Dubaji bylo 35°C a v Rijádu dokonce 43°C.

ELKO EP patří mezi nejvýznamnější evropské výrobce v oboru domovních i průmyslových elektroinstalací a chytrých elektroinstalací pro bydlení, tzv. iNELS - Smart Home&Building Solutions. Tato ryze česká společnost zaměstnává v současnosti téměř 300 lidí. Společnost exportuje do 70 zemí světa a má 11 zahraničních poboček. V roce 2015 dosáhl obrat společnosti 540 milionů korun. Společnost ELKO EP se stala Firmou roku 2012 ve Zlínském kraji. Více informací naleznete na webových stránkách www.elkoep.cza www.inels.cz.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace