Elon Musk chystá další novinku: elektřinou poháněný kamion na delší trasy

Elon Musk chystá další novinku: elektřinou poháněný kamion na delší trasy
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: kamion Tesla
27 / 08 / 2017, 14:30

Šéf Tesly Elon Musk představí horkou novinku příští měsíc. Chce s ní konkurovat běžným dieselovým kamionům.

Elektrický kamion na jedno nabití ujede zhruba 320 - 480 kilometrů a bude vhodný spíše pro regionální přepravu. Americký podnikatel a vizionář pak přislíbil ukázat prototyp v září. Cílem Muskovy společnosti Tesla je pak výroba elektrických kamionů ve velkém, což by otevřelo v Kalifornii zcela nový rentabilní trh.

psali jsme: VIDEO: Budoucnost dopravy podle vizionáře Elona Muska? Rychlostní tunely pod zemí

Vůz nabídne především vynikající aerodynamické vlastnosti, které budou zároveň potřeba k tomu, aby elektrický kamion mohl ujet až 480 kilometrů na jedno nabití.

Nicméně již nyní je jasné, že původní Muskova vize, který si představoval, že elektrický kamion bude plně konkurovat tem běžným dieselovým, byl až příliš odvážný. Podle dopravních expertů je totiž předpokládaný dojezd 320 - 480 kilometrů dvakrát až třikrát méně, než dokáže ujet běžný kamion na jednu nádrž dieselu.

psali jsme: 

Každopádně zmíněná vzdálenost klade velká nároky na kapacitu baterií, které budou muset být velice výkonné. Počítá se s tím, že ruku v ruce s tím budou i ,,extrémně" těžké.

Cena prototypu zatím není známá a k dispozici nejsou ani informace, kolik nákladu celkem elektrický kamion uveze. V září chce Elon Musk oznámitveřejnosti konkrétnější informace.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace