Energomonitor spouští nový projekt Stack7. Bude firmám po celém světě pomáhat s tvorbou unikátních IoT řešení

Energomonitor spouští nový projekt Stack7. Bude firmám po celém světě pomáhat s tvorbou unikátních IoT řešení
25 / 05 / 2018, 08:30

Známý český startup Energomonitor, který spoluzakládal Patrick Zandl, tento týden oficiálně spouští nový globální projekt Stack7. Jedná se o B2B službu zaměřenou na společnosti, které chtějí vytvářet produkty v oblasti Internet of Things, ale nemají dostatečné know how a vlastní kapacity pro vývoj. Stack7 tyto potřeby dovede pokrýt.

Energomonitor v současnosti působí převážně v zahraničí, především v Itálii a ve Španělsku, kam dodává přes distribuční partnery svůj IoT hardware a software pro online měření spotřeby elektřiny, vody, plynu a kvality ovzduší. Jednak pod vlastní značkou Energomonitor a také pod několika white-label brandy.

Za více než sedm let fungování sestavil Energomonitor stabilní tým specialistů a vytvořil mix technologií, vlastních i od třetích stran. Ty nyní uplatňuje nejen při dalším rozvoji Energomonitoru, ale i při zakázkovém vývoji jiných IoT produktů, od Energomonitoru odvozených, či zcela nových.

Vývoj IoT produktů je komplikovaný v tom, že jde o relativně nový a přitom velmi rozmanitý obor, ve kterém lze zatím najít jen velmi málo tzv. best practices. To je částečně způsobeno i tím, že IoT produkty sestávají ze sedmi rozdílných vrstev, zvyšujících komplexnost potřebného řešení. Na tuto skutečnost odkazuje i název, Stack7, symbolizující schopnost týmu okolo tohoto projektu pokrýt vše potřebné.

IoT vývoj tak potřebuje širokou škálu zatím poměrně unikátního know-how, od vývoje hardwaru, přes real-time transport a zpracování dat, až po jejich vizualizaci.

Ďábel je vždy skrytý v detailu a v oblasti Internet of Things jsou těch detailů tisíce. Sami jsme při vývoji Energomonitoru prošli mnoha slepými uličkami, některé nás stály opravdu hodně peněz,” říká CEO společnosti Pavel Štorek. “Když nás začaly firmy, snažící se samy vyvíjet IoT produkty, na základě naší historie s Energomonitorem kontaktovat s žádostmi o rady nebo rovnou o vývoj konkrétních komponent, se kterými si in-house nevěděli rady, uvědomili jsme si, že naše know-how má samo o sobě pro tyto firmy hodnotu. Rozhodli jsme se proto začít nabízet vývoj IoT produktů jako komerční B2B službu pod separátním brandem Stack7.”

Službu tohoto typu samozřejmě nelze nabízet komoditně. Každý projekt je jiný, každý má individuální potřeby. Stack7 proto v sobě zastřešuje širokou škálu činností, od prvotní analýzy potřeb, přes kompletní vývoj hardware i software, až po kompletaci a zajištění hromadné výroby. Přičemž minimálně část této škály je velmi unikátní. Stack7 např. vyrábí vlastní hardwarové senzory.

Více informací je možné získat na webových stránkách www.stack7.io

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.