Erdogan a jeho fašisté

Erdogan a jeho fašisté
Autor: flickr.com|Popisek: Recep Erdogan
14 / 03 / 2017, 18:00

Kam až je schopen turecký prezident-diktátor Recep Erdogan ve svých výrocích zajít?

Nejprve prohlásil, že se Němci neliší od nacistů, teď vůči Nizozemcům značně přitvrdil, kdy je přímo označil za fašisty a ,,pozůstatky nacistů". Co tentokrát tak popudilo tureckého samovládce? Zákaz protureckých shromáždění v Německu a Nizozemí. tam měli vystoupit přední turečtí politikové, aby agitovali za ústavní změny, které zvyšují už tak prakticky nikým neomezenou Erdoganovu moc.

Tyto evropské země argumentují zcela správně: Proč bychom měli povolit tato agitační shromáždění u nás, když v Turecku je svoboda slova trvale umlčována? Jinými slovy řečeno, bylo by možné uspořádat agitační shromáždění Nizozemců žijících v Turecku na hlavních náměstích za účasti Geerta Wilderse či jiných vysoce postavených politiků? Asi těžko. Nizozemí má svrchované právo si samo rozhodnout, koho pustí do své země a zda demonstraci či manifestaci povolí.

Bohužel fašisticky se chová prezident Erdogan, kterého jeho moc totálně oslepila. Jeho výroky jsou naprosto nepřípustné a jen dokazují, že z Turecka se neochvějně stává v honbě za tím být regionální (islámskou) velmocí ještě větší despocie, která pomalu dusí zbytky demokratického systému.

Turecko-německá a turecko-nizozemská roztržka jen dokazuje, kam až je Erdogan schopen ve svých mocenských ambicích zajít. Je kategoricky vyloučeno, aby taková země byla součástí EU. O tom už nyní není žádných pochyb. Je nyní na zemích EU, aby takové chování oficiálně odsoudily, protože není slučitelné ani s demokratickými principy, ani s elementárním slušným chováním.

 

psali jsme:

Naštvaný Erdogan nazval Nizozemce fašisty

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace