Erdogan burcuje islámské státy proti USA a zákonu 9/11

Erdogan burcuje islámské státy proti USA a zákonu 9/11
03 / 10 / 2016, 14:15

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan včera vyzval islámské národy, aby se sjednotily proti novému americkému zákonu, který umožňuje rodinám obětí útoků 9/11 žalovat Saúdskou Arábii za jejich ztráty.

 

Zákon o uplatnění spravedlnosti vůči sponzorům terorismu, který začátkem měsíce schválila Sněmovna reprezentantů a již v květnu Senát, prezident Obama vetoval. Svůj odpor k zákonu zdůvodnil obavami o národní bezpečnost. Americký Kongres však veto prezidenta Baracka Obamy ve středu přehlasoval

První žaloba americké vdovy proti Saúdské Arábii za její údajnou podporu teroristů 9/11

Erdogan v rozhovoru pro saúdskoarabskou televizní stanici Rotana řekl, že se jedná "o opovrženíhodný postoj proti islámskému světu." Turecký prezident vyzval "všechny státy islámského světa k solidaritě a společnému postupu k odmítnutí tohoto zákona." Zdroj: hurriyetdailynews.com.

"Budeme celou věc řešit v rámci Organizace islámské spolupráce [OIC], a také jsem nařídil tureckému ministrovi zahraničí a ministrovi spravedlnosti, aby se spojili se svými protějšky v Saúdské Arábii," řekl Erdogan. Ten už  tento zákon kritizoval v tureckém parlamentu 1. října a označil jej za "nešťastný" a doufá prý, že "tento chybný krok vezmou USA zpět." 

 

Tagy článku