Erdogan je kmotrem terorismu a zahraniční politiku dělá ve stylu třetí říše, vrací úder německá politička

Erdogan je kmotrem terorismu a zahraniční politiku dělá ve stylu třetí říše, vrací úder německá politička
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Recep Erdogan
30 / 03 / 2017, 08:00

Vysoká představitelka strany německé Die Linke se pustila do Erdogana.

Sahra Wagenknechtová, známá svými slovními výpady proti Angele Merkelové, si tentokrát na paškál vzala tureckého prezidenta Recepa Erdogana. Rozčílily ji jeho nedávné výroky, které pobouřily celou Evropu. V reakci na jeho příměry Německa k nacismu prohlásila, že autoritativní prezident je ,,kmotrem terorismu" a jeho zahraniční politiku realizuje ve stylu třetí říše.

,,Turecké zahraničně-politické priority...připomínají třetí říši," řekla Wagenknechtová v Bundestagu.  ,,Praktické provádění této politiky znamená, že Erdogan usiluje o to instalovat v evropských státech své minority, aby mu pomohly uskutečňovat jeho brutální domácí i zahraniční politiku," pokračovala dále Wagenknechtová.

Erdogan je podle ní kmotrem terorismu, protože po něm vlastně volá. Wagenknechtová ostře kritizovala Erdoganův výrok, že pokud se EU bude k Turecku chovat tak, jak se chová, nebudou Evropané v žádné části starého kontinentu v bezpečí.  ,,Tak mluví terorista (Erdogan), není to nic jiného a je to velmi jednoduché," řekla vysoká představitelka německé Die Linke.

Současné německo-turecké vztahy jsou kvůli Erdoganově agresivní rétorice v současné době na bodě mrazu. Je jen otázkou času, kde se oficiální přístupové rozhovory s Tureckem definitivně přeruší.

 

psali jsme:

Erdogan vzkazuje Německu: Nelišíte se od nacistů!

Kdyby Turecko nebylo v NATO, Erdogan by byl v Haagu

 

Zdroj: spiegel.de

 

Tagy článku