Erdogan se obořil na Merkelovou: Islám je náboženství míru!

Erdogan se obořil na Merkelovou: Islám je náboženství míru!
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Recep Erdogan
04 / 02 / 2017, 10:00

Čtvrteční návštěva německé kancléřky Angely Merkelové u Recepa Erdogana měla ještě ,,věroučnou" dohru.

Merkelová použila při společné tiskové konferenci slova ,,islámský terorismus", čímž rozzlobila svůj turecký protějšek. Vysloužila si od něho ostřejší odpověď.

,,Výraz islámský terorismus nás muslimy vážně zahanbuje," řekl Erdogan v reakci na poznámku německé kancléřky. A pokračoval: ,,Takový výraz není správný, protože islám a terorismus nemohou být spojovány. Smysl islámu je mír. Takže prosím tento výraz (islámský terorismus) nepoužívejme. Dokud se bude používat, musíme se tomu postavit. Jako muslim to osobně nemohu přijmout."

Oba politikové však měli osobní spor již v minulosti. Na konci minulého roku Merkelová kritizovala Erdogana za to, zatýká novináře a likviduje svobodu tisku, ten zas opáčil tím, že Německo podporuje terorismus tím, že poskytuje útočiště členům ilegálních teroristických organizací.

Erdogan se s Merkelovou setkali, aby projednali migrační krizi, konflikt v Sýrii a přijali společná opatření proti terorismu.

 

psali jsme:

Chovali se jako konfidenti? Němečtí imámové donášeli na stoupence tureckého ,,pučisty"

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace