Erdogan si dál libuje ve fašistech: Z Merkelové je teď ,,paní Hitlerová"

Erdogan si dál libuje ve fašistech: Z Merkelové je teď ,,paní Hitlerová&quote;
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Angela Merkelová
18 / 03 / 2017, 14:00

Erdogan nazval Nizozemce i Němce fašisty, nyní vyobrazil spřízněný deník Günes nacistickou karikaturu německé kancléřky Angely Merkelové.

Ve světle zhoršujících se turecko-německých vztahů otiskl v pátek na první straně deník Günes karikaturu německé kancléřky Angely Merkelové. Kancléřka je zde vyobrazena v nacistické uniformě a drží pistoli. Vedle zkarikované postavy Merkelové deník napsal ,,paní Hitlerová". Deník také Merkelovou nazval ,,ošklivou tetou".

Günes, který je spřízněn s Erdoganovou stranou AKP (Strana spravedlnosti a rozvoje) obviňuje kancléřku z toho, že je ,,lídryní fašistů" a úmyslně vzbuzuje antiturecké nálady v Evropě. Podle deníku Merkelová podporuje proti Turecku prokurdské skupiny v Evropě, jako je PKK (Strana kurdských pracujících) nebo Revoluční lidová osvobozenecká strana (DHKPC)

související: VIDEO: Trump je fašista, prohlásil labouristický poslanec

,,Podporou PKK a DHKPC Německo pokračuje v provokaci celé Evropy proti Turecku," píše v ostrém tónu deník. Tyto skupiny, jež jsou v Tureckou zakázány, našly podle deníku bezpečné útočiště právě v Německu.

Günes tak píše ve protiněmeckém stejném duchu, jak už několik dnů mluví prezident Erdogan. Ten přirovnal Erdogan Německo kvůli zákazů protureckých agitačních shromáždění k nacismu.

 

psali jsme:

Erdogan a jeho fašisté

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace