Erdogan: Útok byl proti celému Turecku, zjistíme, kdo provedl tento hyenistický čin

Erdogan: Útok byl proti celému Turecku, zjistíme, kdo provedl tento hyenistický čin
Popisek: K hrůznému činu se dosud nikdo nepřihlásil
14 / 10 / 2015, 12:45

Podle tureckého prezidenta Recepa Erdogana byl sobotní bombový útok v Ankaře namířen proti celému Turecku. Erdogan zároveň připustil, že se podcenilo zajištění bezpečnosti během pochodu.

Drtivá většina obětí masakru byla z řad příznivců prokurdské strany HDP. Přesto se dnes turecký prezident Recep Erdogan nechal slyšet, že čin vnímá jako útok proti celému svému lidu.

"Tento útok byl proti Turecku, nerozlišujeme mezi mrtvými," řekl Erdogan a k bezpečnosti dodal: "Samozřejmě se stala chyba. Jak velká ukáže vyšetřování."

Podle tureckého premiéra Ahmeta Davatoglu stojí za teroristickým činem nejpravděpodobněji Islámský stát. Mezi podezřelé ale zahrnul i extrémistickou Kurdskou stranu práce PKK a levicovou DHKP-C.

Podle prezidenta vyšetřovatelé zkoumají DNA a dávají dohromady jednotlivé střípky, aby zjistili, kdo za krveprolitím stojí.

"Všechny naše instituce na tom pracují a výsledky této práce ukáží, která organizace to udělala… Musíme ale být trpělivý… Věřím, že společně zjistíme, kdo provedl tento hyenistický čin," dodal turecký prezident.

Podle dopisovatele CNN, Tima Listera, ať už útok udělal kdokoli, chce umocnit polarizaci a násilí v Turecku a zničit už tak křehký politický dialog. 

Zdroj: CNN

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace