Erdogan vzkazuje Kurdům: "Vzdejte se, nebo vás zničíme!"

Erdogan vzkazuje Kurdům: &quote;Vzdejte se, nebo vás zničíme!&quote;
05 / 04 / 2016, 08:00

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pondělí řekl, že není čas na vyjednávání s povstalci zakázané Strany kurdských pracujících (PKK).

Podle agentury Reuters je rozhodnut tři desetiletí trvající rebelii Kurdů udusit.

„Nabídli jsme jim (členům PKK — red.) žít v míru, ohlásili jsme proces mírového řešení kurdského problému, ale oni nás oklamali. Není možné věřit ani jednomu jejich slovu. Nejsou témata, o kterých by bylo možné vyjednávat s teroristy. Jsou pouze dvě varianty pro ty, kdo nechává bouchat zaminovaná auta a zabíjí naše občany — buďto se vzdají, nebo budou zničeni. Turecko bude bojovat s terorismem do té doby, než bude odstraněna poslední hrozba, než bude zničen poslední terorista, než bude složena poslední zbraň," řekl v pondělí Erdogan při vystoupení na sjezdu Společnosti rudého půlměsíce v Ankaře. Zdroj: cz.sputniknews.com

Proč Turecko vraždí Kurdy? Protože jsou to teroristé, tvrdí turecký premiér

Turecký prezident se setkal před několika dny i s prezidentem Obamou a jednali i o kurdské otázce. Obama si myslí, že syrští Kurdové aktivně čelí teroristům, ale Erdogan je stále obviňuje z kontaktů s ozbrojenci ze Strany kurdských pracujících a bombarduje jejich pozice.

Kurdové, bojujte, ale pomozte si sami

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace