Erdogan vzkazuje Kurdům: "Vzdejte se, nebo vás zničíme!"

Erdogan vzkazuje Kurdům: &quote;Vzdejte se, nebo vás zničíme!&quote;
05 / 04 / 2016, 08:00

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pondělí řekl, že není čas na vyjednávání s povstalci zakázané Strany kurdských pracujících (PKK).

Podle agentury Reuters je rozhodnut tři desetiletí trvající rebelii Kurdů udusit.

„Nabídli jsme jim (členům PKK — red.) žít v míru, ohlásili jsme proces mírového řešení kurdského problému, ale oni nás oklamali. Není možné věřit ani jednomu jejich slovu. Nejsou témata, o kterých by bylo možné vyjednávat s teroristy. Jsou pouze dvě varianty pro ty, kdo nechává bouchat zaminovaná auta a zabíjí naše občany — buďto se vzdají, nebo budou zničeni. Turecko bude bojovat s terorismem do té doby, než bude odstraněna poslední hrozba, než bude zničen poslední terorista, než bude složena poslední zbraň," řekl v pondělí Erdogan při vystoupení na sjezdu Společnosti rudého půlměsíce v Ankaře. Zdroj: cz.sputniknews.com

Proč Turecko vraždí Kurdy? Protože jsou to teroristé, tvrdí turecký premiér

Turecký prezident se setkal před několika dny i s prezidentem Obamou a jednali i o kurdské otázce. Obama si myslí, že syrští Kurdové aktivně čelí teroristům, ale Erdogan je stále obviňuje z kontaktů s ozbrojenci ze Strany kurdských pracujících a bombarduje jejich pozice.

Kurdové, bojujte, ale pomozte si sami

Tagy článku