Erdogan vzkazuje Německu: Nelišíte se od nacistů!

Erdogan vzkazuje Německu: Nelišíte se od nacistů!
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Recep Erdogan
05 / 03 / 2017, 19:00

Turecký prezident Recep Erdogan se tvrdě opřel do Německa.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan přirovnal nedávné zrušení mítinků, na nichž měli v Německu vystoupit turečtí politici, k praktikám nacistů v minulosti.

,,Německo, nemáš žádný vztah k takzvané demokracii a mělo bys vědět, že tvoje akce se neliší od těch, které se děly za nacismu," řekl Erdogan. Tureckému prezidentovi se nezamlouvá, že jeho  ministrovi spravedlnosti Bekirovi Bozdagovi bylo zrušeno čtvrteční vystoupení v německém městě Gaggenau. Město odůvodnilo zrušení akce tím, že je o ni až moc velký zájem, a proto by mohla být ohrožena bezpečnost lidí.

Bozdag měl v plánu vystoupit s projevem, který měl podpořit plánované ústavní změny na posílení Erdoganových pravomocí, o nichž ,,nechal" turecký prezident hlasovat lidi v dubnu.

Podobný mítink s Turky žijícími v Německu měl na víkend naplánován v Kolíně nad Rýnem i turecký ministr hospodářství Nihat Zeybekci. Také tuto akci radnice s podobným odůvodněním zrušila.

Do Německa jezdí nyní v souvislosti s podpořením kontroverzních ústavních změn často vysocí turečtí politikové. To se však nelíbí německým veřejným představitelům. Řadě z nich připadá paradoxní, aby turečtí ministři využívali svobody slova v Německu k propagaci kontroverzních změn ústavy v době, kdy je stejná svoboda v Turecku mnoha lidem upírána.

 

psali jsme:

Erdogan tvrdě zaútočil proti EU. Opět vyhrožuje uprchlíky

Erdogan plánoval převrat v Turecku roky. "Čekal jen na správnou příležitost," tvrdí Gülen

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.