Erdoganova pomsta: zakázal přistát nizozemskému velvyslanci v Turecku a zrušil turecko-nizozemská jednání na nejvyšší úrovni

Erdoganova pomsta: zakázal přistát nizozemskému velvyslanci v Turecku a zrušil  turecko-nizozemská jednání na nejvyšší úrovni
Autor: flickr.com|Popisek: Recep Erdogan
14 / 03 / 2017, 07:30

Turecko schválilo odvetná opatření proti Nizozemí.

Turecko v reakci na zákaz protureckých shromáždění v Nizozemí a deportaci své ministryně pro rodiinu zakázalo přistát nizozemskému velvyslanci na své půdě. Zrušilo také vzájemná jednání na nejvyšší úrovni. Oznámil to v pondělí večer vicepremiér turecké vlády Numan Kurtulmus.

,,Děláme přesně to, co udělali oni (Nizozemci) nám. Nedovolíme, aby letadla s nizozemskými diplomaty na palubě přistála v Turecku a nebo využívali náš vzdušný prostor," řekl k nejnovějším opatřením proti Nizozemí Kurtulmus. Dodal, že ,,ti, kteří tuto krizi zavinili, jsou také zodpovědní za její napravení".

Turecko rovněž pozastavilo veškeré diplomatické lety, Nizozemský velvyslanec Cornelis Van Rij, který momentálně v Turecku nepobývá, je už na cestě domů. Toto opatření se vztahuje i na nizozemské ministry, kteří mají zákaz vstupu do Turecka. Bude také zrušena parlamentní skupina turecko-nizozemského přátelství.

Zatímco nizozemsko-turecká roztržka eskaluje, Recep Erdogan a další vrcholní turečtí představitelé přitvrzují ve své rétorice. Erdogan nazval o víkendu Nizozemce fašisty, zemi ,,banánovou republikou". Ministr zahraničí Mevlüt Cavusoglu pak prohlásil, že Nizozemí je ,,hlavním městem fašismu".

Nizozemí varuje své občany v Turecku, aby se měli na pozoru

Ministerstvo zahraničí ještě v pondělí vydalo varování pro své občany nacházející se v Turecku instrukce, co se týče jejich pohybuv Turecku. Nabádá k tomu, aby se chovali ostražitě, neúčastnili se velkých shromáždění či demonstrací a nechodili na místa se zvýšenou koncentrací lidí.

 

psali jsme:

Jste hlavním městem fašismu a chováte se jako banánová republika, prohlašují o Nizozemí vrcholní turečtí představitelé

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace