Erdoganovi rukojmí. Turecký prezident brání desítkám nizozemských občanů v odletu ze země

Erdoganovi rukojmí. Turecký prezident brání desítkám nizozemských občanů v odletu ze země
Autor: flickr.com|Popisek: Recep Erdogan
12 / 04 / 2017, 16:00

Turecký režim zabraňuje stovce Nizozemců v opuštění země.

Turecko brání asi stovce Nizozemců, aby vycestovala ze země. Děje se tak ve chvíli, kdy turecko-nizozemské vztahy procházejí těžkou krizí kvůli tomu, že úřady v Nizozemí zakázaly konání protureckých agitačních shromáždění, jež měly původně podpořit ústavní změny, které by ještě zvýšily pravomoci současného prezidenta Recepa Erdogana.

Podle deníku Independent jsou Nizozemci tureckého původu a měli se kriticky vyjadřovat na adresu Erdogana. Independent uvádí, že mnozí z nich byli v Turecku na návštěvě svých příbuzných či na dovolené. Turecko však některé z nich obvinilo z toho, že podporují hnutí Hizmet klerika Fethullaha Gülena, který je v Turecku považován za teroristu a jeho hnutí za teroristickou skupinu. Gülen měl být hlavním strůjcem nepovedeného puče z minulého roku.

související: Erdoganovy příměry k nacismu jsou naprostou obludností, řekl šéf židovské organizace v Německu

Mluvčí nizozemského ministerstva zahraničí prohlásil, že je složité, koho se konkrétně zákaz vycestovat z Turecka týká. Ministerstvo ví pouze o těch, kteří ho přímo požádaly o pomoc. Mluvčí ministerstva zahraničí však potvrdil informaci, že důvodem zadržování nizozemských občanů může být právě údajné napojení na Gülenovo hnutí.

Turecko učinilo toto ,,odvetné" opatření v reakci na zákaz shromáždění protureckých shromáždění v Nizozemí. Poté, co byla zakázána, přirovnal Erdogan Nizozemce k nacistům, což učinil i v případě Německa. Evropany pak označil za ,,vnuky nacismu".

 

psali jsme:

Evropané, jste vnuci nacismu! prohlásil Erdogan

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace